Бажання узяти під контроль засоби масової інформації, які говорять правду про прорахунки чинної влади, свідчить про зароджування автократичного режиму.  Про це депутати фракції «Європейська Солідарність» говорили під час зустрічі зі спікером Верховної Ради Дмитром Разумковим, яка відбулася з ініціативи фракції.   

«Свобода слова, право на отримання інформації – це фундаментальна основа будь-якої демократичної країни. І попередні п’ять років нам вдавалося  зберегти цей баланс.   Тому нинішні спроби нової влади взяти під контроль ЗМІ є неприпустимими», – підкреслив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Ахтем Чийгоз.   Він нагадав, що так само все починалось у Криму одразу після окупації – з контролю за засобами масової інформації. «Ми бачимо наслідки такої політики в Криму. Путін саме з цього і починав: закриваючи і контролюючі ЗМІ. Результат всім відомий – жахлива автократія в Росії», – додав він.    

«Наступ на свободу слова, тиск на журналістів в силах зупинити лише суспільство, яке не дозволить владі так поводитися із засобами масової інформації», – наголосив парламентар.  

Народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Михайло Бондар під час зустрічі зі спікером звернув увагу на те, що силовики тиснуть на проукраїнські демократичні ЗМІ. Тоді як проросійські пропагандистські ресурси доволі спокійно продовжують свою руйнівну антидержавну діяльність в Україні.

«В нас дуже багато є проросійських каналів, які якраз виступають на стороні Росії, забивають голову нашим громадянам проросійськими фейками. На це треба звертати увагу, а не на наші проукраїнські канали», – зазначив політик.