Заробітна плата міністрів має бути ринковою, але премії мають нараховуватись за конкретні результати роботи, а не за те, що хтось працює на якійсь посаді.

Таку думку висловив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв в ефірі телеканалу «Прямий».

«В Польщі зарплатня міністра десь близько 3 тисяч євро. А Польща значно багатша країна. Варто робити ставки на рівні опосередкованих ставок зарплат Топ-менеджерів приватного сектору. Це буде абсолютно нормально для основи. І її уряд зараз зробив більш-менш пристойною. Все решта вони перевели на премії, які можуть сягати до 200% від рівня зарплатні. Але тут виникає другий момент, за що ці премії? Вона має бути обґрунтована не тим, що ти сидиш класний міністр, не просто за те, що ти міністр закордонних справ», – сказав парламентар.

“Що зробив міністр культури Бородянський? Зруйнував конкурс, який проводився на сценарії художніх фільмів, зруйнував іномовлення, яке, фактично, припинило існування. І замість каналів українського іномовлення, зокрема, які мовлять на Азію і Океанію, висить напівватний канал ТВІ. За це йому премію дають? Вибачте, але це повний непрофесіоналізм давати премію через посаду. Це політичний підхід, а це неприпустимо. Є ставка, а є премія, яку, фактично, зобов’язали рішенням Кабінету міністрів виплачувати», – зауважив Ар’єв.

Він наголосив, що подібний прецедент є неприпустимим в демократичній країні.

«Такого в цивілізованих країнах із дірками в бюджеті бути не може. Тому що уряд цей так чи інакше закінчить з величезною діркою. В минулому році вона до кінця року не зменшилася, а збільшилася, тобто було питання ефективності урядових структур. Якщо за це платити премію, то я взагалі не розумію взагалі, що відбувається в країні», – сказав політик.