Держчиновники продемонстрували вершину цинізму та жадібності, призначивши собі величезні зарплати і аргументуючи це проведенням реформ та відсутністю корупції. Жодних нових реформ вони не проводять, а роблять все, щоб зруйнувати вже досягнуті зміни та надбання. Про це написав депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький на сторінці у соціальній мережі Facebook.

«Вершиною цинізму і жадності партії, яка назвала себе «слугами народу» стала справа захмарних зарплат і премій, які собі виплатили міністри, їх заступники, генпрокурор і його заступники, а також члени наглядових рад державних підприємств», – підкреслив депутат.

Він зауважив, що рішення про виплату собі десятків, а то й сотень тисяч гривень урядовці пояснили тим, що вони «реформатори, чесні та некорумповані».

Водночас Микола Княжицький наголосив: «Нових реформ не видно, широким валом іде натомість згортання реформ, які ми запровадили впродовж минулих 5 років, як наприклад реформи охорони здоров’я».

«Чесність і некорумпованість «слуг народу» вимірюється десятками тисячами доларів у місяць, хоч абсолютна більшість чиновників, вчителів, лікарів, працівників культури і пенсіонерів – кількома тисячами гривень», – зазначив представник «Європейської Солідарності».

«Засліплені жадністю посідання великих грошей бенефіціари західних грантів не розуміють, що величезний розрив між зарплатами топ-чиновників і сотень тисяч працівників бюджетної сфери і є ознакою корумпованості та відсталості країн. Цей розрив знищує будь-які перспективи справжніх реформ», – наголосив він.

За його словами, фірмовою ознакою роботи «слуг народу» мав бути законодавчий «турборежим», все мало бути скоро і без уваги до таких «дрібниць» як верховенство права, Конституція і закони.

«Як наслідок у системі управління державою розливається хаос, знищуючи наші шанси на інтеграцію з Європейським союзом і НАТО. Опозиція та наші західні партнери жорстко розкритикували так звану «Реформу судової системи» від Зеленського», – підкреслив Микола Княжицький.

Політик підкреслив, що «Європейська солідарність» вказувала на загрозу, яку несуть пропозиції змін до Конституції в частині децентралізації, що їх запропонував Зеленський. Він також додав, що посли наших західних партнерів ствердили, що Президент хоче запровадити не децентралізацію, а посилити централізацію, що суперечить законодавству ЄС.

«І цей список можна продовжувати до нескінченості. Висновки: український корабель з капітаном Зеленським прямо пливе на скелі, на яких він точно розіб’ється; Зеленський і «Слуга народу» – це влада некомпетентності, хаосу і жадності. І чим скоріше вона закінчиться, тим краще для України», – резюмував він.