Ухвалення закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування (1008) порушує незалежність судової гілки влади та викликає заперечення у представників Європейського Союзу.

Про це заявила депутат фракції політичної партії «Європейської Солідарність», голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе під час розгляду проекту.

«Сьогодні політичне керівництво країни декларує європейську інтеграцію як пріоритет. Європейська інтеграція – це про дії», – зауважила вона.

Водночас Іванна Климпуш-Цинцадзе підкреслила: «Цей законопроект, на жаль, порушує право Європейського Союзу, принципи Ради Європи. Порушує незалежність судової гілки влади».

«Спікер парламенту отримав листа від представників Європейського Союзу, представників Європейського банку реконструкції і розвитку, Великої Британії, Канади, Німеччини про те, що цей законопроект, на жаль, порушує і сьогодні незалежність судової гілки влади», – також додала парламентар.

«Голосуючи за цей законопроект ви забираєте від Україна реальну європейську перспективу. Ви також йдете на конфронтацію з Радою Європи», – наголосила політик.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також повідомила, що генеральний секретар РЄ вже направила цей законопроект на висновок Венеційської комісії. «На найближчому засіданні Венеційська комісія визначиться і після того можна було б врахувати їхні зауваження і реально проголосувати якісний законопроект», – додала вона.