«Європейська Солідарність» підтримала у першому читанні законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань здійснення габаритно-вагового контролю», адже він повністю відповідає пропозиціям нашої фракції у парламенті восьмого скликання, але закликає його доопрацювати для протидії ухилянню перевізників від відповідальності.

Про це сказав з трибуни парламенту народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Величкович.

«ЄС» буде підтримувати цей законопроект в першому читанні, тим більше, що норми цього законопроекту повторюють норми аналогічного законопроекту, який вже був розроблений у парламенті 8-го скликання і  ряд депутатів, які бали участь у його розробці належать до фракції «ЄС»,- сказав він.

Він зазначив, що фракція «Європейська Солідарність» поділяє ідею про посилення відповідальності за перевезення українськими дорогами великогабаритного вантажу, який не відповідає нормам.

«Ми поділяємо цю позицію, тому що у попередньому скликанні парламенту багато наших колег були одними з тих, хто брав участь в ухваленні рішення і закону про дорожній фонд, з якого зараз фінансуються дорожні роботи по всій країні як державного, так і регіонального значення»,- зазначив Величкович.

Водночас він наголосив, що в цьому законопроекті є деякі моменти, які треба доопрацювати до другого читання, а саме  про чітке розмежування відповідальності між водієм і власником, коли відсутня норма відповідальності за те, що вантаж, який перевищує  номінальну вагу, яку може перевозити машина, такої відповідальності немає в сфері власника вантажу. Також є нечіткі норми, які треба буде відпрацювати стосовно можливих штрафів. Це ті позиції, які ми мусимо врахувати», – додав він.