Запобіжний захід Сергія Пашинського, перебування під вартою, є надмірною мірою по відношенню до законослухняного громадянина, який не намагався втекти від правосуддя, – про це сказав у ток-шоу «Прямий ефір» на «Прямому» народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький.

«В нього (Пашинського – ред.) справді дуже багато ворогів, проти нього замовляють купу статей, матеріалів, пишуть в пресі все, що завгодно. Але ув’язнили його за те, що нібито він в той час, коли чинив самооборону, вистрелив у ногу громадянину. Який в той час жінку свою ледь не вбив, був до цього засуджений, тобто має біографію таку, що коли він в цьому конфлікті накинувся на Пашинського і його дружину були суттєві ризики для них.

Ув’язнили його (Пашинського – ред.) без вироку, тому що мало того, що закрили цю справу раніше і зараз її відновили. Його ув’язнили у вигляді запобіжного заходу, тобто просто нібито через те, що він міг втекти. Але він ніколи нікуди не тікав», – сказав він.

Парламентар наголосив, що юридичних підстав для ув’язнення Пашинського не було.

«А пам’ятаєте скільки писали в пресі, що він поїхав за кордон, що він десь втік? Він весь час був тут і брав участь в усіх слідчих заходах. Тобто, юридичних підстав ув’язнити людину, яка була першим виконуючим обов’язків голови адміністрації президента коли розпочалася українська війна і головою комітету з безпеки і оборони, яка має доступ до військової таємниці, яка знає все, що відбувалося в ті часи, не було», – зауважив Княжицький.

Він зазначив, що таке рішення могло бути прийнято імовірно під особистим впливом керівництва країни.

«Ув’язнити цю людину зараз без жодних підстав міг тільки президент Зеленський. Тому що коли президент говорить «генеральний прокурор на 100% моя людина», а прокуратура наглядає за справами.

Коли голова РНБО, вже колишній, Данилюк, фактично, визнає, що всі суди є підконтрольні новій адміністрації. А він це сказав у інтерв’ю «Лівому берегу», то ніхто інший окрім нової влади не міг ув’язнити ту людину в День Народження Путіна, яка першою виконувала обов’язки керівника адміністрації президента, яка очолювала весь цей час комітет з питань безпеки і оборони, в той час коли ми розбудовували і розбудували нашу армію. Тому це, я вважаю, злочинна, політична відповідальність влади за те, що зараз відбувається з Пашинським», – сказав Княжицький.