«Європейська Солідарність» запропонує у Верховній Раді низку законопроектів, які допоможуть якісно підвищити рівень української армії та регламентують компетенції державних органів у секторі розвідки, – про це під час прес-конференції заявив генерал-лейтенант, кандидат у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Михайло Забродський.

«Ми пропонуємо розглянути низку законодавчих актів у сфері безпеки і оборони, ряд з яких вже пройшли перше читання, частина потребує внесення або перевнесення на розгляд Верховної Ради. Першим буде закон «Про службу безпеки України» основні зміни і положення якого будуть стосуватись питання контролю за економічним сектором. А також, можливо, розподілу функцій та питань контррозвідувального забезпечення на державному рівні.

Наступний закон – це закон про розвідувальну діяльність, тому що на сьогоднішній день ситуація серед силових структур держави така, що розвідкою займаються всі, а коли займаються всі, то не займається ніхто. Окремі питання потребують додаткових роз’яснень, в тому числі, і на законодавчому рівні», – прокоментував Михайло Забродський.

Чітка регламентація сержантської вертикалі дозволить впровадити в українській армії провідні світові стандарти, – наголосив політик.

«Окремо стоїть закон про внесення змін у положення про проходження військової служби. Тут мова іде про прямий організаційний крок до наближення структури наших збройних сил до армій провідних країн світу. А саме про введення сержантських вертикалей і нових звань сержантського корпусу. Фактично це буде узаконення цих вимог», – сказав Михайло Забродський.

Для підвищення якісного рівня української армії необхідно змінити митний кодекс та звільнити від мита товари, які необхідні для забезпечення обороноздатності країни, – сказав генерал-лейтенант.

«Окремим питанням стоїть внесення змін до митного кодексу, стосовно звільнення від мита товарів оборонного призначення. А саме тих, що стосуються технологічної складової оснащення наших збройних сил. Мова йде про зразки продукції і технологій, які неможливо, або нерентабельно, або складно виробляти на території України, які потребують ввезення з-за кордону. Перш за все – це інформаційні системи, системи зв’язку, розвідки, спостереження. Все те, що зробить наші збройні сили тими, які будуть відповідати рівню армії XXI сторіччя», – наголосив Михайло Забродський.