На кожному міжнародному майданчику керівництво України має говорити про повернення Криму, а не домовлятись про повернення на «газову голку» Кремля – про це  під час спілкування з журналістами заявив народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко.  

«Питання Криму треба піднімати і обговорювати на всіх майданчиках, які тільки можливі. Зокрема, про це треба говорити і під час зустрічі в Нормандському форматі. Може, Путін і не готовий до цієї розмови, але Україна має це робити. Якраз під газовою анестезією у нас і ампутували Крим. Питання газу і Криму – це два пов’язаних питаннях», – нагадав політик.

Гончаренко не виключає, що однією з умов зустрічі в нормандському форматі було те, що Україна має «забути» вигране рішення Стокгольмського арбітражу, за яким «Газпром» винен нам 3 мільярди доларів. Але це є неприпустимим, наголосив він.  

«Ні в якому разі ми не можемо відступити від 3 мільярдів доларів, які ми вже виграли у Російської Федерації. Хто має право подарувати 3 мільярди доларів держави іншій державі? Це означає, що кожна українська людина має віддати по 70 доларів Путіну. Ніхто не має на це права», – зауважив Олексій Гончаренко.