Неприпустимо розцінювати дії верховного головнокомандувача щодо захисту територіальної цілісності країни в політичному контексті, – про це під час брифінгу заявив п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.

«Подивіться на перелік питань і справ, якими зараз намагається займатись ДБР по відношенню до нашої команди. По перше, це справа моряків – вивчення підстав для направлення в рамках звичайної ротації кораблів українських ВМС для того, щоб замінити кораблі в Азовському морі вздовж Маріупольського узбережжя, які забезпечують захист Маріуполя з моря через українську Керченську протоку для деокупації Азовського моря і Керченської протоки.

По друге, це мій наказ, як головнокомандувача про контрнаступ в червні 2014 року, в наслідок якого було звільнено 2/3 окупованого Донбасу і на сьогодні ДБР намагається знайти там порушення. Справа не в Порошенко, справа в тім, що це є яскраве підтвердження реваншу, який як ракова пухлина намагається розповсюджуватись в Україні», – зазначив п’ятий президент України.

Україна діяла законно при здійсненні ротації моряків на Азові, що підтверджено рішенням міжнародного трибуналу в Гамбурзі, – сказав Петро Порошенко.

«На сьогоднішній день намагаються робити слідчі дії за порушеною за заявою Портнова кримінальною справою. Коли прокуратура закрила цю справу на неї здійснили тиск, щоб порушити справу знову, щоб направити на експертизу. Почитайте уважно рішення трибуналу – це українська Керченська протока та Азовське море, наші моряки – герої і ми не дамо поставити під сумнів право України на захист свого суверенітету. На нашому боці стоїть весь світ і міжнародне право», – зазначив лідер «Європейської Солідарності».