Команда «Європейської Солідарності» у перші ж дні роботи нового Європарламенту попри розпал виборчої кампанії прибула у Страсбург, щоб захистити інтереси України і зірвати черговий план путінської «п’ятої колони» – про це п’ятий президент України, лідер партії Петро Порошенко заявив під час телемарафону «Україна: російський реванш чи європейське майбутнє?».  

«Не допускаючи можливості повторення поразки України, незважаючи, що йде виборча кампанія, я разом з нашою командою прийняв рішення їхати до Страсбургу. Ми знали, що в цей час прокремлівським силам поставлене завдання у Страсбурзі дестабілізувати ситуацію. На що розраховував Путін? Новий склад Європарламенту, більше 50% депутатів, які були обрані в Європарламент, нові. Їм треба було зруйнувати українські можливості в Європарламенті,  повторити той бліц-криг, який їм вдався в ПАРЄ через розкоординованість і бездіяльність української влади», – заявив Петро Порошенко.

Європейський Союз протягом останніх п’яти років був надійним партнером і союзником України в питаннях протидії російській агресії. Тому для Путіна було вкрай важливо нав’язати свою тезу про «втому від України у ЄС» і зняти українське питання з порядку денного європейського  співтовариства, – наголосив лідер «Європейської Солідарності».

«Чому текст і час прийняття резолюції такі важливі? Це одна з перших резолюцій нового Європарламенту одразу ж після скликання. Це демонструє, що Україна має найвищий пріоритет серед викликів, які стоять перед об’єднаною Європою. Це спростовує тезу, яку намагалася протягнути Росія – «втому від України» в ЄС. Мовляв, світові Україна більше не цікава, тому залиште Україну на поталу Росії – і нехай це буде зона інтересів Кремля. Ми не дали цього зробити», – наголосив Петро Порошенко.

«Україна твердо розраховувала протягом цих 5 років на потужну підтримку з боку Європарламенту, Єврокомісії, Європейської Ради і Високого представника. Коли нам була потрібна допомога – синхронна ратифікація Угоди по асоціації, яка була основною вимогою Революції Гідності, включно з поглибленою та всеохоплюючою зоною вільної торгівлі. Запровадження і затвердження санкцій проти Росії, яке почалося ще з санкцій через Крим у березні, санкції через агресію на Донбасі в червні. Ключова позиція щодо фінансової підтримки України. Європарламент завжди голосував макрофінансову допомогу. Підтримка реформ – 5 років це було надпотужне українське лобі, я знав керівника кожної політичної групи, кожної фракції, для того, щоб забезпечити цю потужну світову солідарність з Україною в усьому світі. Європейський Союз тут відіграє абсолютно важливу роль», – підкреслив Петро Порошенко.