Люстрація 2014 року стосувалась осіб, які були причетні до злочинів проти Майдану, голосували за диктаторські закони 16 січня і закликали Путіна ввести війська в Україну, – про це п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» нагадав у прямому ефірі телеканалу «Україна», коментуючи законопроект щодо так званої нової «люстрації», в тому числі і людей, які працювали після Революції Гідності на виборних посадах.

«Коли я вперше почув, я подумав, що це жарт. Що це – передвиборчий піар. Оскільки законопроект був внесений тоді, коли Верховна Рада була вже зачинена. Але зараз я бачу, що ситуація значно серйозніша», – застеріг Порошенко.

«Є спроба порівняти ситуацію 2014 і 2019 років. Коли була запроваджена попередня люстрація, і те, що запропонували зараз. Попередня люстрація була запроваджена за вбивства на Майдані і політичну відповідальність тих, хто був причетний або схвалював ці вбивства. Попередня люстрація була передбачена за вбивство Небесної сотні, за підтримку законів 16 січня. За команду, яка закликала Путіна ввести війська в Україну і тим самим сприяла легітимізації російської окупації Криму і Донбасу. Це – злочини. Частина цих злочинів – включно з Януковичем – доведена і отримала вирок суду», – наголосив Порошенко.

«Моя команда наступних 5 років боронила державу, забезпечила інтеграцію у Європейський Союз і євроатлантичний альянс. Забезпечила створення армії, захист і створення духовного фундаменту держави», – зазначив лідер «Європейської Солідарності».

«Вони придумали цю ініціативу для того, щоб розчистити дорогу у владу «п’ятій колоні», пану Портнову – співробітнику Януковича, пану Богдану і таким як вони. Сьогодні була відповідна реакція послів країн «Великої сімки» про категоричну неприйнятність цього», – сказав Петро Порошенко.

«Європейська Солідарність» має захистити європейське майбутнє держави. Це – верховенство права, демократія, рівень життя, справедливі суди. Якщо країни Європейського Союзу кажуть, що люстрація в такий спосіб є категорично неприйнятно, – і тут не можна порівнювати ситуацію 2014 і 2019 років, – я думаю, що це трохи заспокоїть гарячі голови», – заявив Петро Порошенко.