Провокація, влаштована під час зустрічі команди “Європейської Солідарності” із громадою Стрия на Львівщині, – ще один доказ того, що проросійські реваншисти дедалі більше нахабнішають. Утім, їм не вдасться залякати політичну силу, яка пройшла випробування війною на Донбасі і жорсткими баталіями у стінах парламенту та на міжнародних переговорах, – заявив лідер партії “Європейська Солідарність”, п`ятий президент України Петро Порошенко.

«Представники п’ятої колони стають все нахабніші і все агресивніші, і наша зустріч їм заважає. Вони намагаються кидати файєра, димові шашки – думають нас налякати! Нас не налякала російська агресія – абсолютна більшість з нас повернулась з фронту. Ми точно знаємо, за що ми боремось, ми точно знаємо, що ми захищаємо», – заявив лідер партії після того, як на мирному мітингу у Стрию провокатори підірвали димові шашки.

В свою чергу Голова Верховної Ради, другий номер списку «Європейської Солідарності» Андрій Парубій порівняв інцидент з подіями Революції Гідності та закликав правоохоронців негайно знайти і покарати винних у провокаціях, що несли загрозу мирним учасникам мітингу.

«В бандерівському Стрию в мирний мітинг кидають димові гранати, як на Майдані в нас кидав Беркут. Як Голова Верховної Ради України даю зараз доручення негайно виявити тих людей, які кидали димову гранату. Ми їх не боялись на Майдані, ми їх не будемо боятися в Стрию – ми їх знайдемо і вони будуть відповідати по закону!»

Петро Порошенко у виступі перед прихильниками у Стрию наголосив,  що головними опонентами на цих виборах для “Європейської Солідарності” є саме представники п’ятої колони – відкриті чи приховані –  в чиїх би списках вони не переховувались. 

«П’ята колона» – головні наші опоненти на цих виборах. Наше завдання – ми не дамо їм посісти друге місце, на яке вони дуже розраховують. Ми не дамо їм можливості навіть думати і претендувати на участь в новій коаліції чи в новому уряді, де вони будуть намагатися диктувати Україні волю Московії. Ми, команда «Європейської Солідарності», не дамо їм це зробити! Ми команда державників, які поєднують досвід тих, хто рятував країну в важкі часи і нових людей: воїнів, волонтерів, громадських діячів. Політики насправді діляться не на нових та старих – це дурниці. Політики діляться на проукраїнських і проросійських. Політики діляться на тих, хто вміє захищати Україну і займався цим п’ять років, – і тих, хто здатні тільки красиво говорити, співати або писати у фейсбук», – заявив Петро Порошенко.