Україні потрібна чітка перспектива членства в НАТО та затвердження Плану дій щодо членства в Альянсі. Про це сказав п’ятий президент України, лідер політичної партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко під час виступу на пленарній сесії Парламентської асамблеї НАТО в Лондоні.

Петро Порошенко подякував за п`ять років надзвичайно міцної підтримки України всіма країнами-членами та ПА НАТО у надзвичайно складній ситуації, коли наша держава зазнала російської агресії.

«Відносини Україна – НАТО залишаються одним з ключових факторів для регіональної та глобальної безпеки. Зрозуміло, що стійкість і сила України у протидії російській агресії визначатимуть безпеку та стабільність у всій Європі», – підкреслив п’ятий президент України.

Петро Порошенко наголосив: «Ми цінуємо, що НАТО надає допомогу Україні у здійсненні реформ, побудові нової сучасної армії, а також посиленні наших оборонних можливостей».

«Я твердо вірю, що майбутнє України безумовно у НАТО. І це найкраща запорука незалежної, цілісної, безпечної та процвітаючої України», – заявив Петро Порошенко.

Він підкреслив, що пишається тим, що сьогодні Україна та НАТО ближче, ніж будь-коли раніше.

П`ятий президент України зазначив, що за 5 років нам вдалося провести більше демократичних та безпекових реформ, ніж за чверть століття до цього.

«Ми запровадили стратегічне планування за стандартами НАТО, військово-технологічні стандарти, збільшили спільні військові навчання, збільшили військовий бюджет набагато вище, ніж за критеріями НАТО», – додав він.

«І що нам зараз потрібно – чітка перспектива членства. Тепер нам терміново потрібен План дій щодо членства», – також заявив Петро Порошенко.

Він зауважив, що Україна має взяти участь у саміті НАТО. «Це було б рішення, яке нам життєво потрібно», – переконаний п’ятий президент України.

Петро Порошенко також зауважив, що сьогодні в Україні відзначають День захисника України.

«Я заснував це свято п`ять років назад указом президента.

І сьогодні, коли українці зустрічають військових не важливо чи вони у однострої чи в цивільному одязі, вони кладуть руку на серце таким чином висловлюючи свою вдячність захисникам», – розповів він.

«І я хочу тут серед цієї поважної аудиторії покласти мою руку на серце і подякувати захисникам України», – сказав Петро Порошенко.

Політик звернувся до учасників засідання: «Україна потребує єдності та солідарності. Разом ми сильніші».

Він завершив свій виступ словами: «Слава Україні!».