У минулому році в Україні видали найбільшу кількість назв україномовних книжок за всю тисячолітню історію – про це під час форуму Центральної та Східної Європи «Via Carpatia 2019» заявив український поет, перекладач, видавець Іван Малкович.

Він став лауреатом премії імені Станіслава Вінценза «За гуманістичне служіння та внесок у розвиток регіонів», яку вже традиційно вручають під час форуму «Via Carpatia». Форум відбувається у Верховині Івано-Франківської області за ініціативи народного депутата України Миколи Княжицького.

Почесну відзнаку Форуму Іванові Малковичу вручив п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко. «За ці 5 років ми з вами єдиною командою почали будувати фундамент нашої держави. Ми здобули незалежну автокефальну українську православну церкву. Ми захистили українську пісню – нарешті її можна послухати на українському радіо. Ми захистили українське кіно.

Засновник і організатор цього Форуму Микола Княжицький зробив величезний внесок в розробку, підготовку і ухвалення закону про українську мову. Наша потужна команда зробила те, що не зробили інші за 28 років до того. Я сьогодні чув багато слів підтримки – і хочу сказати, що ми будемо і далі наступати, рухати нашу державу вперед на шляху до Євросоюзу і НАТО. На шляху – далі геть від країни-окупанта!  Ми здатні остаточно здолати кордони з Європейським Союзом, щоб кожен українець відчував себе частиною гордої європейської нації», – наголосив Петро Порошенко.

«Сьогодні я вручаю цю заслужену відзнаку Івану Малковичу – українцю з великої літери, який не має страху  і бореться за нашу державу», – зазначив Петро Порошенко.

«Наші люди мають величезний талант, який необхідно підсвічувати культурою. Бо якщо бракує культури – на її місце заходить підступний шоубіз чужою мовою, і це стає частиною нашої душі. Люди, які захищають українську культуру, які захищають українське в Україні, повинні бути в парламенті –  і їх має бути багато», – переконаний Іван Малкович.