Закон, яким буде регламентуватись запуск ринку сільськогосподарських земель, має передбачати конкретні механізми захисту землі, селян, держави, а також інтересів громади.  Фракція «Європейська Солідарність» подала поправки до цього законопроекту і наполягає на їх врахуванні. Про це сказав народний депутат України Ростислав Павленко під час парламентських слухань на тему «Земельна реформа: вітчизняна модель обігу земель сільськогосподарського призначення».

«Ми не маємо права довіряти сільськогосподарську землю силам хаосу, сподіваючись, що «якось воно буде», якось ринок все вирішить. Є досвід інших країн, коли перед запровадженням ринку землі було закладено дуже конкретні механізми захисту селян, держави, землі і захисту громади», – підкреслив Ростислав Павленко.

«Ми не маємо права порушити інтереси селянина. Ми не маємо права поставити під загрозу українську землю, її якість і перспективу України, яка пов’язана із землею та її обробкою. Ми не маємо права поставити під загрозу інтереси громади, щоб вона опинилася перед ризиком того, що її бюджет втрачатиме», – також наголосив він.

За словами депутата, обговорення цього закону – це найважливіша дискусія України. «Бо земля для українців – це завжди більше, ніж товар, більше, ніж те, що можна купити і продати, тому до землі має бути особливе ставлення», – зауважив він.

«Ми всі чуємо про ринок землі, але ми не маємо права допустити базару. Ми не маємо права допустити, коли холдинги чи іноземці за безцінь скуповуватимуть українську землю», –  зазначив Ростислав Павленко.

Депутат підкреслив, що ринок землі існує майже в усіх країнах, але це найбільш ретельно регульоване питання, де застерігаються інтереси селян, фермерів, людей, які працюють на землі, інтереси держави та громади.

Він також підкреслив, що важливим є визначення мінімальної ціни землі, створення Земельного банку для підтримки фермерів, встановлення високого реєстраційного збору для забезпечення інтересів громади.

За його словами, також має бути обов’язково передбачений захист української землі з точки зору збереження її якості.

«Також має бути обмеження можливості концентрації земель в одних руках», – зазначив Ростислав Павленко.

На жаль, всі ці умови не враховані у законопроекті, який пропонує ухвалити монобільшість, – застерігає Ростислав Павленко. «Ми чуємо якісь загальні речі і загальні міркування», – зазначив він.

Депутат наголосив на важливості отримати від влади конкретні відповіді на поставлені питання. «Без цього запровадження того, що влада називає ринком землі, категорично неприпустиме», – підкреслив він.