При ухваленні законопроекту щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні парламент має проаналізувати зауваження Головного науково-експертного управління ВРУ і виправити недоліки наявні в проекті до другого читання. Про це під час обговорення законопроекту 1059 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання інвестиційної діяльності в Україні» наголосив народний депутат фракції «Європейська Солідарність» Степан Кубів.

«Цей законопроект – позитивний, в міжнародному рейтингу ведення бізнесу і для потенційних інвесторів. Він містить чотири важливі позиції: це захист прав мажоритарних акціонерів товариств, посилення впливу загальних зборів, розширення механізму гарантування прав кредиторів і скасування зайвого фіскального навантаження. Зокрема, скасувати сплату пайового внеску в розвиток інфраструктури населеного пункту, чи касування грошової оцінки земельних ділянок приватної власності, які передаються в заставу. Це позитивні симптоми і кроки в даному проекті закону», – зауважив парламентар.

При цьому народний депутат наголосив, що до даного проекту закону є застереження і зауваження ГНЕУ. І ці зауваження треба врахувати.

«Наша фракція пропонує підтримати законопроект в першому читанні, і попрацювати з ГНЕУ в питаннях, які стосуються не політики, а законодавчих актів. «Європейська Солідарність» підтримуватиме даний законопроект за основу, розглянути за скороченою процедурою, і на наступному тижні проголосувати в цілому», – резюмував Степан Кубів.