Делегація Верховної Ради в Парламентській Асамблеї Ради Європи повинна вимагати застосування санкцій до членів російської делегації і заявити, що у разі їх не прийняття ПАРЄ дискредитує себе як міжнародна інституція. Таку думку висловив депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир Ар’єв в інтерв’ю журналістам.

Володимира Ар’єв заявив, що якщо російська делегація жодним чином не понесе відповідальності в ПАРЄ, якщо відмовляться від внесення змін до регламенту ПАРЄ щодо можливості застосування індивідуальних санкцій до членів російської делегації, обраних на території окупованого Криму, то тоді далі взагалі неможливо говорити, що там взагалі робити делегації від України в ПАРЄ.

«Вочевидь тоді Україна має чітко заявити, що від того моменту всі резолюції, всі рішення, ухвалені Парламентською Асамблеєю Ради Європи є ніщо, дорівнюють нулю. Вони не мають ні довіри, ні сили. І припинити тоді участь в організації, яка дискредитувала себе остаточно», – підкреслив він.

Депутат зауважив, що поки що важко прогнозувати, як працюватиме українська делегація нового складу. «Поки що вони не мають ні чіткого плану, ні чіткої стратегії. Принаймні мені про це невідомо. Я поговорив з нашим колегами, які працюють в делегації, вони не знають про це також», – додав він.

Представник «Європейської Солідарності» додав, що попередній склад делегації заздалегідь перед сесією ПАРЄ мав чіткий план, стратегію: «І ми його відпрацьовували, його реалізацію з нашими партнерами».

«Тому те, що робиться зараз, це запізно. Треба ухвалювати рішення, треба будувати стратегію і, головне, треба розуміти – якщо ти сильний і наполегливий, тебе там можуть не любити, але ти відстоюєш чітко інтереси своєї країни, і тебе будуть поважати»,- зауважив Володимир Ар’єв.

«Якщо вони приїдуть туди, наче нічого не сталося, то поваги не буде жодної», – сказав депутат.