Послідовна і наполеглива позиція фракції «Європейська Солідарність» змусила команду Зеленського переглянути своє рішення щодо неучасті представників України у грудневому Саміту НАТО в Лондоні. До Лондона терміново відряджений міністр Пристайко. Українська влада має підтвердити курс України на отримання ПДЧ в НАТО, тому Верховна Рада зобов’язана на найближчому пленарному засіданні ухвалити відповідну постанову, ініційовану депутатами від фракції «Європейська Солідарність», – про це під час погоджувальної ради наголосила народний депутат, співголова фракції Ірина Геращенко.   

«В ці дні в Лондоні відбувається захід високого рівня країн -членів НАТО. І завдяки жорсткій критики  фракції «Європейська Солідарність» Міністерство закордонних справ змінило свою позицію і міністр братиме участь в цьому засіданні. У цьому контексті ми вимагаємо від керівництва Верховної Ради вже завтра поставити в порядок денний заяву ВР за реєстраційним номером 2327. Це  апеляція до наших партнерів до НАТО щодо надання Україні ПДЧ», – зазначила парламентар.

«Ця заява вже була прийнята одноголосно профільним комітетом і підтримана Міністерством закордонних справ України», – додала вона.

Також Ірина Геращенко наголосила, що партнери України по НАТО не до кінця усвідомлюють той великий внесок, який  Україна і наші військові щодня роблять для захисту безпеки континенту.

«Вчора на сході загинуло ще двоє наших військових – альфівців. Це еліта країни…. Європа повинна цінувати внесок України, ту дорогу ціну, яку ми платимо за безпеку континенту. Ми маємо право отримати ПДЧ. Але для цього й Україна повинна займати проактивну позицію, а не мовчати», – зауважила політик.