Обговорення газового питання під час нормандських перемовин є кремлівською пасткою для президента України. Щоб на парламентському рівні захистити енергетичну незалежність України, фракція «Європейська Солідарність» внесе відповідний проект постанови, який би забороняв прямі закупівлі газу з країни-агресора. Про це заявила народний депутат, голова комітету з питань інтеграції України до Євросоюзу Іванна КлимпушЦинцадзе на брифінгу.

«Для нас, для «Європейської Солідарності» важливо максимально допомогти владі вистояти проти цього тиску РФ і не допустити відновлення прямих поставок газу з РФ. Тому ми будемо ініціювати постанову Верховної Ради Ураїни. Ми сподіваємося, що парламентарі нас підтримають, і ми зможемо застерегти виконавчу владу України від відновлення цих прямих поставок за міфічні знижки від РФ», – розповіла голова комітету.

Вона нагадала, що вчора російські джерела повідомили про прямі двосторонні переговори по газу. А сьогодні українське міністерство енергетики і охорони навколишнього середовища виправдовується, нібито йдеться виключно про транзит газу через територію України.

Депутат підкреслила, що українські урядовці мають представити свою чітку і правдиву позицію в цьому питанні.

«У нас є тристоронній формат, який ми узгодили з Європейським Союзом – ЄС, Україна і РФ, – в якому вже майже рік ведуться перемовини  про укладання довгострокового контракту з РФ. І в цих перемовинах Україна і ЄС виступають єдиним фронтом. Путін точно розуміє, що в цьому трикутнику неможливо нас примусити підписати якість контракт, який би не був у відповідності до європейських правил», – заявила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також підкреслила, що російський газ не потрібен Україні, щоб пройти опалюваний сезон. Вона нагадала, що в українські сховища газу закачано вже понад 21,5 млрд куб. м газу і це дозволяє не просто пройти опалювальний сезон, а й набагато довше забезпечувати потреби в газі.

«Україна сьогодні має неймовірно сильні позиції у перемовинах з Російською Федерацією», – заявила вона, нагадавши, що апеляція «Газпрому» на рішення Стокгольмьского арбітражу була відхилена, а це означає що у нас є всі підстави вимагати від РФ повернення 3 млрд доларів.