Партія «Європейська Солідарність» обурена широкомасштабним наступом на державницькі здобутки останніх 5 років, зокрема на закон про декомунізацію та закон про мову. Сили проросійського реваншу намагаються організувати скоординовану атаку на підвалини української ідентичності через місцеві органи влади, зокрема через рішення місцевих рад і використовують для цього маніпулятивні прийоми.

Зокрема, в Одеській обласній раді проект рішення щодо скасування закону про мову був прихований у пакетному голосуванні з господарських питань. План реваншистів простий і зрозумілий: організувати масові звернення щодо скасування закону про мову та закону про декомунізацію до президента Зеленського начебто від громадян України, під які будуть підкладені відповідні рішення місцевих рад.  

Партія «Європейська Солідарність» застерігає усі місцеві органи влади від участі у кремлівських сценаріях знищення засад української державності. «Європейська Солідарність» наполягає на тому, що фракції партії у місцевих радах і кожен окремий депутат від партії  у своїх рішеннях мають підтримувати і поділяти позицію партії, особливо коли йдеться про принципові питання функціонування державної мови, декомунізації, люстрації, інших важливих для української незалежності законів.

Фракції чи депутати, які будуть підтримувати антиукраїнські рішення, вважатимуться такими, що втратили політичний зв’язок із партією, не представляють її позицію і керуються виключно власними кон’юнктурними інтересами. Зокрема, це стосується депутатів фракції «БПП «Солідарність» у Харківській міськраді, які проігнорували позицію партії під час ганебного голосування за повернення проспекту Григоренка імені ката українського народу Жукова. Партія «Європейська Солідарність» надалі відмежовується від будь-яких дій та рішень депутатів цієї фракції, які втратили ідеологічні і моральні підстави вважатися членами нашої команди.  

«Європейська Солідарність» вкотре наголошує, що вона не дозволить силам реваншу реалізувати російський сценарій повернення України в орбіту Кремля і буде давати рішучу відсіч кожному прояву антиукраїнських сил.