«Європейська Солідарність» вважає неприпустимим, що нова влада декларуючи інтеграцію з Європейським Союзом і НАТО, фактично, здійснює кроки, які блокують її, – про це під час брифінгу заявила голова комітету з питань інтеграції України з ЄС, депутат фракції «Європейська Солідарність» Іванна Климпуш-Цинцадзе.

«Наша фракція занепокоєна тими заявами, які прозвучали протягом кількох днів з боку уряду, і з боку очільників зовнішньополітичного напрямку партії «Слуга народу». Зокрема нас турбує той факт, що попри заяви щодо збереження європейської і євроатлантичної інтеграції України одночасно висловлюється думка щодо набагато обережнішого підходу щодо просування України в цьому процесі», – сказала депутат.

Климпуш-Цинцадзе закцентувала, що відмова від активізації процесу отримання плану дій щодо членства в НАТО перекреслює стратегію міжнародної політики, якої Україна дотримувалася останні п’ять років, і сповільнить реформи спрямовані на наближення до стандартів НАТО.

«Заява про те, що Україна не повинна педалювати процес надання ПДЧ, як на мене суперечить взагалі всім тим досягненням, які ми мали протягом останніх п’яти років і тим можливостям, які сьогодні при задекларованому курсі надаються монобільшості задля проведення реформ в безпековому і оборонному секторах, у взагалі реформуванні країни. І досягнення критеріїв членства і досягнення готовності Північноатлантичного альянсу до розмови про надання ПДЧ. Це рішення, до речі, закріплене вже в рішенні Бухарестського саміту 2008 року», – зазначила парламентар.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також звернула увагу на тому, що подібні заяви з боку нової влади є дивними, адже президент Зеленський, під час саміту Україна-ЄС, діяв відповідно до стратегії сформованої командою президента Порошенко щодо гармонізації українського законодавства, відповідно, до стандартів Європейського Союзу.

«Наш досвід говорить про те, що якби Україна не ініціювала обговорення щодо пріоритету виконання Угоди про асоціацію, то ми би не мали тих спільних рішень, які були укладені нашими зусиллями і на саміті Україна-ЄС в 2018 році. І 20-му саміті, на основі тієї робити, яка нами була зроблена, вже президентом Зеленським влітку 2019 року. А саме йдеться про інтеграцію України до енергетичного і цифрового ринків Європейського Союзу, до поглиблення митної співпраці і технічного регулювання, підписання угоди АК і поглиблення співпраці в сфері юстиції, свободи і безпеки», – прокоментувала голова комітету.

Вона наголосила, що важливо дотримуватися конституційно закріпленого напрямку європейської і євроатлантичної інтеграції.

«Ми будемо наполягати на тому, що Конституція в якій закріплено стратегічні цілі щодо членства в ЄС та НАТО має стати нашим дороговказом. Ця риторика, яка зараз прозвучала вона має бути змінена на користь пришвидшеного руху України до ЄС і НАТО», – сказала Климпуш-Цинцадзе.