Закриття телеканалу іномовлення, на базі якого нинішня влада буде створювати російськомовний розважальний телеканал для ОРДЛО,  – це величезна помилка, адже Україна повинна доносити світу правдиву і об’єктивну інформацію про події в нашій країні. Про це заявив депутат з фракції «Європейська Солідарність» Микола Княжицький в інтерв’ю журналістам.

«Знищувати іномовлення під приводом мовлення на окуповані території, звичайно, неприпустимо», – підкреслив Микола Княжицький.

«Вважаю, що те, що відбувається зараз, знищення системи іномовлення – це, насправді, злочин, який вигідний тільки окупанту Росії. Тому що нам, українцям, потрібно доводити свою позицію до представників всіх народів, які живуть в інших країнах, якою б мовою вони не говорили», – зазначив він.

Депутат наголосив, що українська держава свого часу зробила таку спробу, створивши відповідний телеканал, що мовив на іноземні країни, але зараз це нищиться.

Водночас він зауважив, що мовлення на окуповані території потрібно вести, але не за рахунок відключення каналу іномовлення. «Для цього існує суспільний мовник, тому що тимчасово окуповані території – це території України. До системи іномовлення ці території не мають жодного відношення», – пояснив Микола Княжицький.

За його словами, не можна перекривати необхідність збільшення мовлення на окуповані території відключенням телеканалу для іномовлення. Він також пояснив, що там, де можливо, мовлення на окуповані території ведеться через супутник, через інтернет. 

«Те, що потрібно розповідати про те, що зараз відбувається – безумовно. Для цього існує суспільний мовник», – зауважив він.

Депутат також наголосив, що це не повинно перетворитися на корупцію для наближений до влади телевізійних каналів.