Свобода слова – це ключова відмінність України від авторитарної Росії, і її треба берегти та захищати. Про це, коментуючи журналістам нові антидемократичні законодавчі ініціативи монобільшості і тиск на телеканал «Прямий», заявила народний депутат, співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.  

«Україна не може собі дозволити скотитися до авторитарної Росії, де існують тільки путінські телеканали. А ті кілька «ліберальних» російських ЗМІ –  то насправді   це  «пригодовані» опозиційні редакції. Ми в жодному разі не можемо до такого опуститися, адже саме наявністю свободи слова ми і відрізняємося від Росії»,  – зауважила політик.  

Ірина Геращенко, яка щойно повернулася з поїздки на Донбас, розповіла про численні розмови з місцевими проукраїнськими громадянами і відзначила величезну роль ЗМІ у процесі комунікації з людьми.

«Там, де є українське мовлення, – там і є Україна. Там у людей інше світосприйняття і розуміння  політичних процесів країни. А там, де «ловлять» лише  російські канали, там люди живуть не тільки в інформаційному вакуумі, а й дезінформаційному просторі. І це, звичайно, дуже негативно на них впливає», – наголосила Ірина Геращенко. 

«Тому задача нової влади – зберегти українське телемовлення по всій території України», – зазначила народний депутат.