Величезний дисбаланс у заробітних платах в Україні має стати предметом серйозної публічної дискусії. Неприпустимо, коли представники важливих соціальних професій – педагоги, лікарі, військовослужбовці – отримують зарплати, які на кілька порядків менші за оклади держчиновників, урядовців та членів наглядових рад. Про це з трибуни Верховної Ради України заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Набагато більшої дискусії потребує та вакханалія, яка відбувається із нарахуванням зарплат у держсекторі України. Тому що такого дисбалансу, як є в Україні між лікарями, вчителями, військовими – і правоохоронними органами та їхнім керівництвом, міністрами, членами наглядових рад державних підприємств, які іноді бувають збиткові, немає в жодній країні світу. Це ненормально, коли вчитель отримує 5 тисяч гривень, військовий на передовій 15 тисяч гривень, а міністри як не через зарплату, то через премії собі виписують по 200 тисяч гривень а деякі члени наглядових рад – по 500 тисяч гривень», – переконана Ірина Геращенко.

Співголова фракції «Європейська Солідарність» повідомила, що фракція підготувала законопроект щодо обмежень заробітних плат. «Наша фракція подає законопроект, який вимагає поставити обмеження в нарахуванні цих зарплат. А до уряду ми звертаємось з вимогою – надати точну інформацію про рівень премій, які були виписані в грудні і січні цього року», – зазначила Ірина Геращенко.