Керівництво правоохоронних органів має бути незалежним і в своїх діях керуватися нормами законодавства. Влада Зеленського після призначення «на всі 100% свого генерального прокурора» з порушеннями процедури призначили виконуючого обов’язків голови Державного бюро розслідувань. Такі дії є неприпустимими.

Про це заявила співголова фракції «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко під час виступу на пленарному засіданні Верховної ради України.

«Коли мова йде про керівництво силових структур є важлива вимога суспільства, щоб вони були незалежними. Ми вже маємо прецедент, коли президент України сказав, що в нього «100% свій прокурор», коли він бере участь у пресконференціях разом з прокурором, де він призначає винних волонтерів та ветеранів у справі про резонансне вбивство. Що дає своєму прокурору вказівки за якою статтею заводити справу про збитий Боїнг. Але тепер нам вже тиждень розповідають, що Україна знала, що його збили, але заводили справу про несправність», – сказала парламентар.

«Тепер президенту потрібно ще 100% його керівник ДБР, але питання ще в тому, що це призначення виконуючого обов’язків, відбулося грубими порушеннями і 3 тижні ми мали сумісництво народного депутата, який виконувала функції керівника одного з ключових силових органів, який ми створювали у попередньому парламенті, як незалежний. Саме», – додала вона.

Геращенко наголосила, що конкурс на посади заступників голови ДБР був оголошений у святкові і дні і претенденти, фактично, не мали можливості подати документи.

«Через недосконалість цього призначення сьогодні ставиться під сумнів оголошений конкурс заступників керівника ДБР. Нагадуємо, що інформація про те, що конкурс оголошується з’явилася одним днем і вже наступного дня цей конкурс закінчився. Хоча в святкові дні, навіть довідки забрати потрібно більше часу», – зауважила політик.

Також вона нагадала, що Конституційний суд визнав неконституційним рішення Верховної ради, про надання можливості призначати голову ДБР президенту, і закликала парламент привести законопроект у відповідність до Конституції.

«Є грубі порушення, як і призначення керівника ДБР не відповідає висновкам Конституційного суду до чергових змін до Конституції, запропонованих Зеленським і проголосованих виключно монобільшістю в перший день роботи, які зараз визнані неконституційними.

Ми вимагаємо привести у відповідність до рекомендацій Конституційного суду сам закон про ДБР і наша фракція зареєструвала відповідний законопроект. Ми вимагаємо поставити його на голосування», – наголосила Геращенко.