Президент Зеленський демонструє готовність капітулювати перед Кремлем, погоджуючись на путінський варіант «формули Штайнмаєра». Про це в ток-шоу «Прямий ефір» на Прямому каналі заявила депутат фракції «Європейська Солідарність» Ірина Фріз.

«Я б хотіла почати з так званої «формули Штайнмаєра». Як її лише не називали – і «формула Путіна-Лаврова», і «формула Штайнмаєра», і потім зараз уже вона існує як «формула Путіна-Зеленського». Але те, що дав пояснення сам пан Штайнмаєр, свідчить про сутність так званої формули Путіна – Штайнмаєра – Зеленського, яка полягає в тому, що безпековий фактор повністю відводиться в інший бік. А політична складова, політичний компонент Мінських домовленостей ставиться на увагу всіх і стає пунктом №1 для виконання», – наголосила депутат.

За її словами, чинна влада, насправді, так і діє. І саме тому голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Богдан Яременко (представник пропрезидентської партії «Слуга народу» – ред.) навипередки говорить про вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу, щоб зняти градус у дискусії про необхідність одностороннього відведення військ.

«Як вже сьогодні говорили – це відведення наших військових просто в чисте поле, з позицій, які вони тримали ці п’ять років», – зауважила вона.

Ірина Фріз підкреслила: «Це фактично зрада, як би її не називали. Це капітуляція. Саме тому по всіх майданах у неділю дійсно відбулось віче з єдиним закликом до чинної влади – «Ні капітуляції!».

За її словами, міністр закордонних справ України пан Пристайко говорить неправду, коли намагається сказати, що обстріли відбувалися декілька днів назад, бо насправді обстріли продовжуються щодня, в тому числі, і в Золотому.

«Лише в неділю не загинули наші військові, а до того – кожного дня ми мали втрати наших військовослужбовців, які захищають зараз позиції, з яких односторонньо чинна влада намагається відвести війська для того, щоб зробити «хендшейк» (потиснути руки – ред.) у форматі «норманді», – сказала політик.

Вона зауважила: «А що ще збирається здавати пан Зеленський, якщо він так прагне цього Нормандського формату?».

Депутат нагадала, що в цьому форматі було п’ять зустрічей на різних рівнях і до цього не було необхідності відводити війська.

«До речі, пан Штайнмаєр після того, як виголосив в 2016 році свою формулу, потім завітав до України і йому показали в Щасті наслідки «русского мира». І після того, він жодного разу більше не піднімав у форматі «норманді» так звану формулу Штайнмаєра», – розповіла Ірина Фріз.

За її словами, лише зараз вона виникла знову, «тому, що пану Зеленському дуже кортить здати позицію, капітулювати, і затягти державу Україна знову в ярмо Російської імперії».

Ірина Геращенко також додала, що немає чіткого зрозумілого пояснення від української влади як будуть відбуватись вибори на окупованих територіях, за яким законом.

«Взагалі не зрозуміло для чого. Для того, що б потім пан Путін сказав, що це громадянська війна і вони всередині не можуть між собою розібратись?», – додала вона.

«Це капітуляція. Це та капітуляція, яку намагаються руками Зеленського очільники Кремля зробити з нашою державою», – підкреслила Ірина Фріз.