Віталій Гайдукевич: «Справа Громад» забезпечить політикуму якісний кадровий резерв

Про це представник Громадської організації «Справа Громад», тележурналіст Віталій Гайдукевич заявив на з’їзді партії «Європейська Солідарність».

«Коли власні вузькі інтереси ставляться вище за державні, то це загрожує втратою мови, самоідентифікації, культури і державності. Це доведено історією. Державу дуже важко будувати, але легко втратити. Чому критикують український політикум? Бо досить часто державні інтереси поступаються перед приватними інтересами. Певна закритість і відсутність якісної комунікації призводить до того, що суспільство не розуміє, про чиї саме інтереси йдеться – окремих політиків чи держави загалом. Коли суспільство не розуміє, то починає робити хибний вибір. Як наслідок – правила диктують політичні махінатори», – сказав Віталій Гайдукевич.

IMG_6934

За його словами, наразі в українському суспільстві є дві проблеми. Перша проблема полягає в тому, що політичні еліти не можуть подивитись на себе зі сторони, це є звичною практикою у закритому колективі. Друга проблема – щоб розірвати цей ланцюг, варто навчитись не тільки себе критикувати, не тільки чути критику, а й тим, хто критикує, аргументовано казати – якщо у тебе є алгоритм вирішення конкретної проблеми, будь ласка, вийди з «Фейсбуку», прийди і скажи, «я знаю, як це зробити».

«Насправді це просто, і Україна – це країна успішних кейсів. Є багато людей, які не лише говорять, а й роблять, йдеться про волонтерські проекти, допомогу на громадських засадах, розбудову європейської держави, успішні кейси на рівні місцевої влади. Такі люди є, проте відсутня система політичних вертикалей. У нас досі немає реальності, коли, наприклад, людина з соціалістичними поглядами на рівні активіста може побачити спектр політичних сил і далі просувати свої соціалістичні погляди за наступною логікою: активіст, місцевий рівень, місцева влада, парламент. Поруч так само повинна мати свою візію людина з християнсько-демократичними поглядами, ліберали, соціал-демократи, республіканці, консерватори та ін. І тоді між цими ідейними політичними силами розпочнеться конкуренція ідей і механізмів щодо того, як далі будувати країну, яке її майбутнє. До останнього часу цей механізм не працював і як наслідок до діючого парламенту потрапили люди, які, скориставшись політичним ліфтом, стали політичними пасажирами у фракціях, переходячи з однієї фракції до іншої», – додав він.

IMG_6935

«Чому так сталось? Бо первинною не була ідея, а гуртуватись можна тільки довкола ідей. Ідеї, принципи і цінності мають і мусять об’єднувати тих, хто хоче реформувати країну. Чому виникла ідея «Справи Громад»? Бо Res publica – справа громад, країна змінюється тоді, коли велика кількість відповідальних громадян не є пасивними, продукуючи активність на рівні громадського середовища, вони делегують свій фах, досвід, енергію в політичне середовище. Ми створили громадську організацію, яку не влаштовує нинішній стан речей, прописали принципи і цінності і запропонували «Солідарності» співпрацювати. 60 відсотків цих принципів і цінностей, тобто ідеологія, уже були закладені у фундаменті старої «Солідарності». Ми пропонуємо зробити це яскравіше, контрастніше і чіткіше. У нас вже є декілька сотень активістів зі своїми успішними кейсами. Зараз буде голосування і люди, які заходитимуть на нашу веб-сторінку, зможуть поставити або плюс, або мінус навпроти кожного кандидата (це наш кадровий резерв). Коли оберуть найкращих, ми запропонуємо їхні кандидатури партії», – додав журналіст.

Віталій Гайдукевич наголошує, що влада – дзеркало народу і щоб в це дзеркало не соромно було дивитись треба, аби відбулись якісні суспільні та соціальні зміни. «Відповідальність за країну, її майбутнє лежить на кожному з нас», – підсумував він.