Петро Порошенко: реалізація російського сценарію на Донбасі – це зрада національних інтересів

Петро Порошенко вважає ініціативу щодо припинення економічної блокади ОРДЛО реалізацією російського сценарію на Донбасі і вимагає від президента Зеленського публічно пояснити українцям, на чому базуються такі директиви.

Про це лідер партії “Європейська Солідарність” заявив у своєму зверненні, опублікованому на сторінці у мережі Facebook після того, як стало відомо про ініціативу української делегації у Мінську про скасування економічної блокади ОРДЛО.

Економічні зв’язки з окупованими російсько-терористичними військами територіями України були призупинені рішенням РНБО через свавільне захоплення бойовиками українських підприємств, і наразі країна-окупант не змінила своєї агресовної поведінки, – наголошує Порошенко.

“Занепокоєний несподіваною новиною за підсумками засідання ТКГ у Мінську про нібито готовність України в односторонньому порядку скасувати економічні обмеження щодо ОРДЛО.

Нагадаю, що 15 березня 2017 року рішенням РНБО було призупинено економічні зв’язки з окупованими територіями як реакція на свавільне захоплення (експропріація або запровадження зовнішнього управління Москвою) українських державних та приватних підприємств, запровадження рубльової зони та російської податкової системи.

Що ж змінилося з того часу? З боку окупанта – нічогісінько. Виходить українська сторона стає на коліна, про що вже говорив Зеленський?

Ми ніколи не заперечували проти відновлення економічних зв’язків, але в чіткій відповідності до національних інтересів України, за умови виконання згаданого рішення РНБО, передусім, встановлення сталого і тривалого режиму припинення вогню, повернення захоплених державних і приватних підприємств їх українським власникам.

Вимагаю від президента Зеленського дати публічну відповідь, на якій підставі він дав такі директиви делегації України. Реалізація російського сценарію на Донбасі – це зрада національних інтересів нашої держави і пам`яті про тисячі українських патріотів, які загинули за свободу, суверенітет та територіальну цілісність України”, – переконаний Петро Порошенко.

“Не дозволимо реалізувати російський сценарій врегулювання ситуації на Донбасі!”, – наголосив Петро Порошенко.