Ірина Геращенко: Україна в ПАРЄ має виступати спільною командою, як це було за президентства Порошенка

Нова владна команда має напрацювати спільну позицію з українською делегацією в ПАРЄ щодо неповернення російської делегації до Асамблеї, – про це Перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко заявила на прес-конференції, присвяченій презентації платформи «Безпека.Жінки.Мир», коментуючи ситуацію з поверненням російської делегації до ПАРЄ.

Вона зауважила, що РФ не виконала десяток резолюцій ПАРЄ. «Раніше російська делегація заявила, що повернеться в ПАРЄ «на коні», нічого не виконуючи. І цей сценарій по поверненню російської делегації в ПАРЄ вже реалізовується. Але Україна цьому протистоїть», – сказала Геращенко.

Вона наголосила, що усі 5 років парламентська делегація, як одна сила працювала для того, щоб захищати національні інтереси в ПАРЄ.

«До цієї роботи були залучені МЗС, президент Петро Порошенко. На кожній зустрічі, в телефонній розмові піднімалось питання звільнення заручників, політв’язнів.

Ми звертаємось як українська делегація в ПАРЄ до президента Володимира Зеленського із пропозицією вирішити цю проблему. Адміністрація президента, МЗС, українська делегація в ПАРЄ мають демонстрували спільну позицію і сигналізувати нашим партнерам в Франції та в Німеччині про загрози руйнації Ради Європи», – сказала Геращенко.

Вона також зауважила, що зараз країни ЄС займають позицію щодо повернення Росії до діалогу. «Під час візитів президента Зеленського до Франції та Німеччини має підніматися питання звільнення заручників, політв’язнів та тиск на РФ. Було б правильно, якщо б президент Зеленський в своєму графіку знайшов час для зустрічі з українською парламентською делегацією в ПАРЄ, щоб ми звірили годинники, все обговорили, більш активно підключилося до роботи МЗС та  нова Адміністрація. Ми маємо разом зупинити можливі руйнівні сценарії. Сьогодні ж, напередодні сесії ПАРЄ, ми б’ємося на цьому фронті самі», – додала Ірина Геращенко.