Ірина Геращенко: жінки мають бути максимально активно представлені і в миротворчих процесах, і в секторі безпеки та оборони

Українські жінки мають бути більш активно залучені до процесів управління державою у всіх сферах – зокрема й у безпековій. Про це під час презентації платформи «Безпека. Мир. Жінки», яка відбулася сьогодні в ІА «Укрінформ», заявила Перший заступник Голови ВР Ірина Геращенко.

«Наша платформа «Безпека. Жінки. Мир» перекликається з резолюцією 1325 ООН «Жінки. Мир. Безпека» і свідчить про те, що дуже важливо, аби Україна не зупинялася в активному залучені жінок не лише до влади, до політичних процесів, до парламентської кампанії, а й безпосередньо до впливу на миротворчі процеси в Україні і на сектор безпеки і оборони. Це сьогодні не просто сучасний світовий тренд, це є важлива потреба в реформуванні країни, і тому створюємо цю платформу», – повідомила вона.

Народний депутат України, член команди партії “Європейська Солідарність” наголосила, що ця платформа не є партійною, це набагато ширший суспільний інструмент.

«Ми з радістю вітаємо залучення до співпраці і громадські організації, і жіночі ветеранські рухи. Також ми плануємо в наступному парламенті, де буде представлена наша політична сила, створити МФО, яке так само буде опікуватися і питаннями рівних можливостей, і активним залученням жінок саме до миротворчих процесів», – зауважила політик та окреслила  пункти,  на яких буде зосереджена робота платформи.

«Ми також вважаємо надзвичайно важливою реформу сектору безпеки і оборони… І хочемо нагадати, що ухвалений закон про національну безпеку має на меті і реформу служби СБУ. Згідно цього закону вже  в червні має бути поданий відповідний закон про реформування СБУ. Ми очікуємо, що такий закон подасть президент України. Якщо ж цього не буде зроблено в червні, ми від нашої платформи зареєструємо відповідний закон про реформу СБУ 1 липня. Якщо у червні не буде виконана ця норма закону про нацбезпеку, ми зможемо його зареєструвати в парламенті наступного скликання або наполягати на тому, аби в першому читанні його прийняв парламент нинішній»,  – зауважила політик.