В Україні стартувала платформа «Безпека. Жінки. Мир», яка активно залучатиме жінок до безпекових процесів

«Безпека. Жінки. Мир» – це платформа, яка забезпечує реалізацію принципів гендерної рівності у політичних процесах і державних інституціях, високе представництво жінок у владі, що є важливими принципами  ЄС і НАТО.

Презентували платформу представниці команди партії “Європейська Солідарність” перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко, віце-прем`єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції Марія Іонова  та міністр у справах ветеранів  України Ірина Фріз.

«Безпека сьогодні вже не є питанням виключно чоловічим  і це доведено навіть світовою практикою, адже залучення саме жінок до врегулювання мирних процесів свідчить про те, що вони знаходять свою результативність набагато якісно і ефективніше, як по формі так і по своїй суті», – переконана Ірина Фріз.

Вона також зауважила, що жінки завжди сприяли мирним процесам. «Ми будемо наполягати на тому, що для нас потрібний мир, але не за будь-яку ціну. Ми наполягаємо на тому, що безпека має бути не лише декларативною, а вона має бути дієвою, яка буде забезпечувати нашій країні стабільний мир. Ми будемо говорити про те, що жінка на позиціях державної посади здатна бути реально ефективною тому, що вона прагне миру не лише для себе і безпеки для своєї родини, а жінка прагне миру і безпеки для держави.

Міністр додала, що в суботу, 15 червня відбудеться перша зустріч з «Рухом ветеранок України» для того, щоб звернутися до них пропозицією щодо активної їх участі в діяльності платформи «Безпека.Жінки.Мир».