Ірина Геращенко у ПАРЄ: Росія не виконала жодної вимоги, її повернення до ПАРЄ руйнує принципи та цінності Європи

«Європейська Солідарність» буде захищати фундаментальні цінності Ради Європи – про це під час свого виступу на дебатах ПАРЄ заявила Перший заступник Голови Верховної Ради, член партії Ірина Геращенко.

«Збройна агресія Росії триває вже 5 років. Результат – близько 13 тисяч вбитих, 30 тисяч поранених, сотні заручників та політв’язнів Кремля. З початку російської агресії Асамблея ухвалила десятки резолюцій, однак, РФ не виконана жодної з них. Асамблея засудила незаконний референдум у Криму, закликала припинити переслідування кримськотатарського народу та надати повний доступ місії ОБСЄ… Не виконано»,- акцентувала політик.

«Асамблея засудила невиконання Росією Мінських угод, закликала припинити вогонь і звільнити всіх заручників та політв’язнів, а також у співпраці з МКЧХ провести пошук зниклих безвісти… Не виконано!», – зауважила Геращенко.

Політик вкотре наголосила, що кількість політв’язнів Кремля сягає близько 100 осіб й десятків заручників з окупованого Донбасу. Всі вони утримуються в повній ізоляції, без дозволу на листування чи відвідування структурами МКЧХ, іншими міжнародними організаціями

«Кремль продовжує незаконно утримувати Олега Сенцова, Володимира Балуха, Павла Гриба та інших», – зазначила вона.

Також під час виступу Ірина Геращенко звернула увагу на резолюцію №2259 з вимогою до Росії розблокувати судноплавство, звільнити 24 українських моряка. І констатувала, що РФ всупереч рішенню Міжнародного трибуналу ООН з морського права досі незаконно утримує українських військових.

«В листах, які я отримала від наших моряків з Лефортово, вони дякують світу за боротьбу, чекають на звільнення і пишуть, що свобода не обмежується тюремними мурами. Але ж чому тоді совість обмежується стінами цієї зали?», – зауважила Геращенко.

«В рамках роботи гуманітарної групи в Мінську ми десятки разів закликали російську сторону звільнити бранців, однак Росія займає деструктивну позицію. Російська Федерація не виконала жодних резолюцій, ухвалених Асамблеєю», – підкреслила парламентар.

Резюмуючи, член партії «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко сказала: «Разом з тим, ціною руйнування цінностей і принципів та механізмів впливу Ради Європи обговорюється питання надання індульгенції Росії за всі скоєнні нею злочини. Ми не будемо голосувати за такі рішення і закликаємо колег не займатися фарисейством. І захистити фундаментальні цінності Ради Європи».