Олександр Погребиський: обшук у Юрія Бірюкова – це політичний тиск на команду «Європейської Солідарності» і всіх, хто воював проти російського агресора

Обшук, який сьогодні проводить Державне бюро розслідувань в помешканні волонтера, кандидата в народні депутати від Партії «Європейська Солідарність» Юрія Бірюкова, є політичним тиском. Про це ветеран бойових дій на Донбасі, кандидат в народні депутати від Партії «Європейська Солідарність» Олександр Погребиський заявив журналістам на брифінгу у Відкритому офісі Партії.

«Єдиним мотивом винесення Ухвали ДБР про обшук в помешканні волонтера Юрія Бірюкова є політичний тиск! Раніше ніяких питань у правоохоронних органів до Юрія Бірюкова не було. Не було навіть інформації про те, що є якісь підозри з приводу його діяльності. Зі змісту Ухвали ДБР випливає, що Юрій Бірюков проходить у справі як свідок. Але тоді виникає питання: чому у нього проводиться обшук?», – заявив Погребиський.

За словами Олександра Погребиського, небезпека безпідставного переслідування волонтера та кандидата в народні депутати Юрія Бірюкова полягає у тому, що такі самі дії влада може застосувати не тільки до інших членів команди «Європейської Солідарності», а й до усіх ветеранів війни на Донбасі та волонтерів: «Зараз відкрито звучать заяви про підготовку судових позовів стосовно незаконності проведення Антитерористичної операції. Це говорить про те, що реванш вже йде повним ходом. Здійснюється політичний тиск на учасників АТО та волонтерів».

«Єдина сила яка буде протистояти реваншу у Верховній Раді – це команда «Європейської Солідарності». Тому я розцінюю сьогоднішню ситуацію з обшуками помешкання Юрія Бірюкова виключно як політичний тиск проросійських сил, які зараз повним ходом повертають собі втрачені позиції: повертають вулицям українських міст імена катів українського народу, оскаржують в судах діючі закони», – заявив Олександр Погребиський.