Петро Порошенко: Ми щоразу добивались продовження санкцій проти Росії шляхом важких переговорів зі світовими лідерами, тільки так можна захистити національні інтереси

Інформація про те, що начебто рішення про скасування санкцій щодо російської делегації у ПАРЄ було ухвалене давно, не відповідає дійсності, – про це заявив лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий президент України Петро Порошенко під час прямого включення на каналі «Україна» з Луцька. Він наголосив, що продовженню санкційного режиму щоразу передувала титанічна переговорна робота його дипломатичної команди, яка переконувала міжнародних партнерів, лідерів найпотужніших держав світу у необхідності продовжувати тиск на країну-агресора.   

«Це категорична неправда, що рішення про скасування санкцій у ПАРЄ були ухвалені багато місяців тому. Кожні півроку моя команда виходила на зв’язок із керівниками більшості країн членів Ради Європи – і ми добивалися одностайного голосування про продовження санкцій. Так само нелегко було це робити в рамках 28 країн-членів Євросоюзу – але ми продовжували санкції. Так само це було нелегко робити в рамках «Великої сімки», – але ми продовжували санкції. Так само треба було робити і в рамках ПАРЄ», – наголосив Порошенко.

Він зазначив, що українська парламентська делегація, яка відстоювала у ПАРЄ національні інтереси нашої держави практично стала «9-ю ротою», оскільки цього разу вперше вони не отримали підтримки вищого керівництва держави.

«Воломир Ар’єв як керівник групи, Ірина Геращенко як перший віце-спікер парламенту,   Марія Іонова, Олексій Гончаренко, багато представників «Європейської Солідарності» та інших патріотичних фракцій захищали національні інтереси України», – наголосив Порошенко.

«На сьогоднішній день ніхто не вийшов з Ради Європи і з ПАРЄ. Вони зробили демарш – і цей демарш був абсолютно виправданий, до України приєдналися представники багатьох інших країн на знак солідарності. Це – продовження тиску для того, щоб повернутися до питань санкцій.

Делегація повернеться в Україну, проведе консультації – я сподіваюсь, консультації будуть проведені і з президентом, і з МЗС. Щоб потім спільним рішенням на наступну сесію повернутися і прийняти скоординовані з нашими партнерами позиції, які б дозволили унеможливити розповсюдження цієї російської ракової пухлини – коли санкції як єдиний інструмент тиску на Росію щодо переговорного процесу будуть зняті і в інших форматах. Нам цього допустити не можна, це поразка України, це поразка Європи і всього світу», – переконаний Петро Порошенко.