Петро Порошенко: Ми зобов’язані захистити Конституцію України, в якій інтеграція в ЄС та НАТО є обов’язковою для усіх гілок влади

День Конституції – це свято для кожного громадянина України. Саме команда «Європейської Солідарності» забезпечила закріплення в Основному Законі положень про незворотність курсу на повноцінне членство в Євросоюзі і НАТО. Тепер усі гілки влади – парламент, уряд і президент – мусять дотримуватись цього курсу за будь яких умов. Про це п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» заявив під час виступу у місті Кременець на Тернопільщині.

«День Конституції – це велике свято для кожного громадянина. Ми маємо захистити державу, ми маємо захистити Конституцію, і я пишаюся тим, що саме за моєю пропозицією Верховна Рада приняла рішення про те, що інтеграція в Євросоюз і НАТО є обов’язковим для будь-яких гілок влади в Україні. Бо Європейський Союз – це те, що гарантує нам Конституція: верховенство права, демократія, рівень життя людей, а НАТО – це безпека», – наголосив Петро Порошенко.

Він нагадав, що українці – унікальна нація, яка однією з перших у світі ухвалила власну Конституцію Пилипа Орлика ще у 1710 році. Тому зараз, коли перед українською державністю нависла реальна загроза російського реваншу, Україна потребує надійної і потужної проєвропейської команди під куполом Верховної Ради.

«Кожен член «Європейської Солідарності» всі п’ять років боронив і захищав Україну, ми побудували фундамент державності. У 1991 році Україна лише відродила незалежність, а державу ми з вами почали будувати з 2014 року. Тепер фронт буде проходити під куполом Верховної Ради – туди намагається заповзти «п’ята колона», і мені байдуже, як її називають: чи це Опоблок, чи це Опоплатформа, чи інші, хто перефарбувалися. Якщо вони ставлять так питання про знищення нашої держави, то у Верховній Раді має бути європейський парламентський спецназ, який захистить все, що Україна здобула за останні п’ять років, який здатний захистити майбутнє України в Європейському Союзі», – наголосив лідер партії Петро Порошенко.