Петро Порошенко: фракція «Європейської Солідарності» у наступному парламенті буде GPS-навігатором для євроінтеграції і спецназом проти «п’ятої колони» Кремля

У парламенті дев’ятого скликання фракція партії «Європейська Солідарність» планує виконувати дві основні функції – бути дороговказом для руху України в Євросоюз і НАТО, і жорстко протистояти будь-яким спробам розвернути Україну в бік Росії.  Про це лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий президент України Петро Порошенко розповів у прямому ефірі телеканалу «Україна».

«У наступному парламенті у нашої фракції є дві функції. Перша функція – це дороговказ. Якщо хочете – GPS навігатор.  Ми знаємо як вести країну в Євросоюз. Ми знаємо, що і коли для цього треба зробити. Ми знаємо, як обходити перепони», – зазначив Порошенко.

Він також наголосив на тому, що стосунки з європейським  партнерами мають виходити на конкретні рішення і результати, а не залишатися на рівні політичних декларацій. «Ще під час мого останнього візиту до Брюсселя ми домовилися про дату проведення саміту «Україна – ЄС» 8 липня. І ми очікуємо, що саміт вирішить питання щодо створення дигітального союзу з ЄС, енергетичного союзу з ЄС, обговорить питання митного союзу з ЄС. Поставить у порядок денний питання Шенгенського союзу з ЄС. Мають бути не лише декларації, а й конкретні результати. Ми готові передати всі документи, всі напрацювання, щоб у жодному разі не був вихолощений зміст домовленостей з Євросоюзом», – переконаний лідер «Європейської Солідарності».

«Так само має відбуватися і з НАТО. Ми вже зараз маємо готувати позицію по грудневому саміту. І там в порядок денний саміту ми маємо включити питання надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО. Ми не маємо втрачати жодної можливості – і це перша функція», – зазначив Порошенко.

«Друга функція – це парламентський спецназ нашої фракції. Там, де ми будемо бачити, що Україна зупиняється в своєму розвитку у бік Євросоюзу, що Україну розвертають і тягнуть назад прокремлівські сили в напрямку Російської Федерації, знищують результати Революції гідності,  знищують ті реформи, які сприяють європейській інтеграції – ми будемо рішуче давати відсіч. У нашому списку і героїчний комбриг Михайло Забродський, і легендарна командир «Госпітальєрів» Яна Зінкевич, і Андрій Парубій, Ірина Геращенко, Володимир В’ятрович і багато інших справжніх бійців. Ми знаємо, як зупинити сповзання в бік Кремля. Ми знаємо, як зупинити «п’яту колону». І точно не допустимо реваншу», – наголосив Петро Порошенко.