Валерій Прозапас у Запоріжжі: п’ять років тому ми дали бій «русской весне», а сьогодні нам знову треба відстояти незалежність України

У Запоріжжі висадився «бойовий десант» «Європейської Солідарності» – генерал-лейтенант, Герой України Михайло Забродський разом із ветеранами бойових дій на Донбасі Олексієм Петровим, Глібом Бабічем, Олександром Погребиським, Валерієм Прозапасом та Андрієм Хімічевим зустрілися із містянами на Алеї Слави.

Ветеран АТО, офіцер запасу, підприємець, кандидат в мажоритарному окрузі №76 від «Європейської Солідарності» Валерій Прозапас розповів запоріжцям та побратимам про те, що бачив на власні очі у 2014 році, як мешканці міста відбивались від “русского міра” в яєчну неділю. «У квітні 2014 року на цьому місці ми дали бій «русской весне» та не дали сепаратистами захопити органи державної влади. Пройшло 5 років, але, як ми бачимо, небезпека знову потрапити в лапи імперського хижака  нікуди не зникла. Тому нам треба знову згуртуватися, відстояти свою державність, дивитися один одному в очі та підтримувати на виборах. У нас є шанс рухати країну правильним європейським шляхом. Я дуже гордий, що поруч зі мною такі люди як Андрій Хімічев, Саша Погребиський, Гліб Бабіч, Олексій Петров – це мої друзі, перевірені роками, тобто це не люди, які вискочили нізвідки, бо їх просто показали по телевізору. Це люди, які воювали, які не монетизували свій патріотизм»,  − розповів офіцер запасу Валерій Прозапас.

Член громадської ради при Міністерстві ветеранів Андрій Хімічев пишається тим, що балотується з такою сильною командою. «Я балотуюсь в окрузі № 77, а «Європейська Солідарність» − це мій свідомий вибір. Я бачив, що робилося п’ять років для армії, для країни. Ми вистояли, ми не дали російській навалі зайти в наше Запоріжжя і просунутися далі вглиб України. Я не хочу спаплюжити усі ті досягнення, які були надбані за ці п’ять років. У квітні 2014 року я не був присутній на «яєчній неділі» тільки тому, що стояв біля кордону з Кримом у складі 79 ДШБ. Я гордий тим, що разом зі мною балотуються такі мужні хлопці», − сказав ветеран АТО.

Михайло Забродський − генерал-лейтенант Збройних сил України, під командуванням якого свого часу легендарна 95-та аеромобільна бригада здійснила низку операцій, що змінили хід російсько-української війни, – пояснив, чому вирішив піти в політику саме з командою «Європейська Солідарність»: «Це люди, за якими стоять реальні справи, це люди, які за п’ять років зберегли для нас країну: маневруючи на міжнародній арені, формуючи коаліцію, турбуючись про армію, Національну гвардію та решту складових сил безпеки і оборони. Люди, під керівництвом яких і Збройні сили, і Нацгвардія, і добровольці з весни 2015 року ні сантиметра нашої землі не віддали. Тому мій вибір – це «Європейська Солідарність»,− зазначив генерал-лейтенант Михайло Забродський.

«Якщо «п’ята колона» Кремля потужно зайде у Верховну Раду, то армія отримає удар в спину. Жодне військо, навіть найбільш мотивоване, не витримає удару в спину. 21 липня у нас буде голосування не за те, хто найрозумніший чи найкращий. Це буде голосування за нашу країну, за наше майбутнє. І від нашого з вами вибору залежить завтрашній день. Коли до мене вчора в Дніпрі підходить жінка і каже: «Я не знаю, що робити…мені страшно», я кажу, згадайте 2014 рік: армія була пограбована, народ був в розпачі, воювали в касках та капцях, радіостанції радянського зразку. Проте ми вистояли усі разом. Ціна цьому – десятки тисяч загиблих українців, як мирних жителів, так і солдат. Зможемо ми вистояти зараз? Зможемо, але тільки всі разом! Зверніть увагу, хто до останнього боровся за українські національні інтереси в ПАРЄ: Ірина Геращенко — «Європейська Солідарність», Володимир Ар’єв — «Європейська Солідарність», Марія Іонова — «Європейська Солідарність», – зазначив ветеран АТО Олексій Петров.

«Чому «Європейська Солідарність»? Тому що захищала і захищає. Бо розвивала і буде розвивати, вона чітко розуміє, хто є ворог і з ким ми маємо боротися. «Європейська Солідарність» не давала і не дає порожніх обіцянок, за її плечима є великі здобутки, які ви бачите та знаєте. Головна мета – рухати країну в ЄС та НАТО. Тому, що НАТО – це не тільки безпека, а це  ще розвинута економіка, − наголосив ветеран АТО Олександр Погребиський.