Артур Герасимов: у Кремлі відкорковують шампанське за дипломатичні поразки України

Повернення російської делегації у Парламентську асамблею Ради Європи без виконання Москвою резолюцій РЄ щодо повернення Криму та Донбасу – це перший «ворожий прорив» українського дипломатичного фронту за п’ять років та серйозний сигнал загрози для держави. Зняття санкцій в ПАРЄ може стати небезпечним початком зняття інших міжнародних санкцій з країни агресора, – про це під час виступу на Погоджувальній Раді ВР заявив Голова фракції Партії “Блок Петра Порошенка” Артур Герасимов.

Сьогодні є очевидною загроза, що засадничі речі Конституції, які визначають нашу державу як суверенну, демократичну, європейську країну, можуть піддатися ревізії всередині України, – застеріг Герасимов. “Захистити Конституцію означає – захистити Україну від реваншу прокремлівських сил, який, на жаль, сьогодні відчуває вся країна. Під загрозою всі надбання, які значно просунули нас до Європи та віддалили від Кремля”, – підкреслив очільник фракції.

“Європейська Солідарність”, єдина з усіх учасників виборчих перегонів, чітко визначила європейську та євроатлантичну інтеграцію як головні пріоритети. І ми будемо стояти на сторожі досягнень, які ми здобули за останні 5 років, коли з Україною почав рахуватися і поважати її – весь світ”, – сказав парламентар.

Артур Герасимов також висловив подяку всій українській делегації, яка до останнього билась за збереження санкцій щодо Росії у ПАРЄ.

“Слід зазначити, що парламентарі, які відстоювали інтереси України, без підтримки вищого керівництва країни, домоглися перевірки Венеційською комісією повноважень делегації РФ, депутатів якої обирали в окупованому Криму, а також не допустили обрання одіозного члена Держдуми РФ на посаду віце-президента ПАРЄ. Це яскравий приклад того, як політики із досвідом здатні захищати національні інтереси України на міжнародній арені в той час, коли недосвідчені новачки фактично здались на міжнародному рівні”, – підкреслив Голова фракції.

“За 5 років президентства Петра Порошенка, – сказав у своєму виступі Артур Герасимов, –  Україні вдавалось робити неможливе на дипломатичній арені: ратифікація Угоди всіма країнами ЄС, навіть Нідерландами, одержання безвізу, блокування продажу Містралей Росії, накладення на агресора та утримування багатомільярдних санкцій, доведення провини Росії у збитті МН-17 і постійна увага всього цивілізованого світу до Російської агресії в Україні”.

Герасимов також наголосив, що за останні п’ять років світові лідери вперше не провели консультацій із президентом України напередодні та після спілкування з Путіним на саміті Великої двадцятки.

“Відбувається руйнація головного принципу міжнародної політики України останніх п’яти років: «нічого про Україну без України». Всього за два місяці наша держава перетворилась із потужного суб’єкта міжнародної політики в об’єкт. Цьому радіють вороги, але чи можемо на це спокійно дивитися ми з вами?! Як тільки Петро Порошенко пішов з  посади, всі дипломатичні битви почали програватися: ПАРЄ, G-20, неповернення моряків внаслідок рішення Трибуналу. Через наші поразки в Кремлі відкорковують вже не одну пляшку шампанського, а щонайменше ящик”, – заявив парламентар.