Ірина Геращенко: Дебальцеве, де терористи влаштували перевалочну базу, має повернутися під український контроль

Будь-які кроки, спрямовані на те, аби повернути мир на Донбас, мають вітатися, якщо вони не шкодять національним інтересам України, – про це заявила перший заступник Голови Верховної Ради України, учасниця української делегації у ПАРЄ, третій номер виборчого списку партії «Європейська Солідарність»  Ірина Геращенко під час погоджувальної ради. Зокрема, вона нагадала, що відповідно до протоколів 2014-2015 років російсько-терористичні війська мають повернути під український контроль Дебальцеве.

«Щодо розведення військ в Станиці Луганській. Очевидно, що будь-які кроки, направлені на те, аби повернувся мир на Донбас, потрібно тільки вітати. Єдине що варто зазначити, – переговори в Мінську не блокувалися українською стороною, це завжди робила виключно РФ. Ми маємо вимагати, аби в комплексі з цим були виведені російські війська з Дебальцевого. Аби українське Дебальцеве згідно з протоколами від вересня 2014 року і лютого 2015 року негайно повернулася під український контроль, тому що зараз там перевалочна російська база», – зазначила Ірина Геращенко.

Вона також наголосила на тому, що під час саміту «Україна-ЄС», який відбудеться 8 липня відповідно до домовленості п’ятого президента України Петра Порошенка та європейських партнерів нашої держави, українська сторона має поставити питання щодо запровадження миротворчої місії на всій території окупованого Донбасу.

«Важливо, аби під час саміту «Україна -ЄС», який відбудеться 8 липня цього року, пан Зеленський підняв питання про миротворчу місію на Донбасі і про негайну необхідність закриття кордону. Адже без цього російська зброя буде заходити на Донбас. Також дуже важливо, аби влада апелювала до ОБСЄ, – адже коли війська розвели в Станиці Луганській, ОБСЄ має встановити там хоча б один контрольний пункт, який буде працювати 24 години на добу і сім днів на тиждень, контролюючи, як дотримується режим тиші», – підкреслила Геращенко.