Вікторія Сюмар в ефірі телеканалу «Прямий»: ДБР, яке ми створили для боротьби з ТОП-корупціонерами, виконує дрібні політичні замовлення Портнова

Державне бюро розслідувань, яке було створене в Україні з метою виявлення фактів корупції в особливо великих розмірах, наразі перетворюється на інструмент виконання дрібних політичних замовлень одного з поплічників Януковича Андрія Портнова. Про це заявила народний депутат України, голова комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, член команди «Європейської Солідарності»  Вікторія Сюмар, коментуючи ситуацію навколо так званих «обшуків» на телеканалі «Прямий».

Як відомо, сьогодні вранці Андрій Портнов у своєму телеграм-каналі повідомив, що ДБР начебто проводить виїмку документів у приміщеннях телеканалу «Прямий». Ця інформація була спростована речницею Державного бюро розслідувань. Через годину після цього на сторінці ДБР у мережі Facebook з’явилась інформація, що начебто дійсно відбуваються якісь слідчі дії у якійсь справі, начебто пов’язаній із купівлею-продажем телеканалу.   

«Складається враження,  що Портнов подзвонив у ДБР і каже – «щось ви не те говорите! Напишіть у Facebook підтвердження моїх слів»!  А ДБР – оця крута державна структура, яка створювалась з такою великою метою, виконує дрібне політичне замовлення дрібного політичного шулера», – зазначила Вікторія Сюмар. Вона наголосила, що це є спробою тиску на ЗМІ у виборчий період.

За словами Вікторії Сюмар, у міжнародній практиці існує правило, що у період виборчої кампанії накладається мораторій на будь-які перевірки правоохоронними органами медійних організацій. «Тобто діє мораторій на перевірки. Він традиційно приймався навіть за часів Кучми. Він приймався за часів Януковича. Але оскільки у нас вибори сталися дуже несподівано,  ми не встигли прийняти відповідне рішення», – пояснила Сюмар.

Вона також наголосила, що за останні 5 років в Україні не закрили жодного телеканалу – попри те, що деякі з них транслювали риторику країни-агресора, бо свобода слова є однією з цінностей, які виборювали учасники Революції гідності.  

«Є пропозиця провести позачергове засідання Верховної Ради України, оскільки зараз всі увійшли у розгляд Виборчого кодексу, а регламент не дозволяє переривати розгляд законопроекту.  Тому ми маємо провести позачергове засідання і винести на нього найбільш гострі питання.  Питання мораторію на перевірки ЗМІ наш комітет буде пропонувати як невідкладне. Я також збираюсь написати запит до СБУ з приводу того, чому інформація з ДБР потрапляє до Портнова і чому Портнов керує Державним бюро розслідувань», – заявила Вікторія Сюмар.  

Вона повідомила, що у народних депутатів є запитання до директора ДБР Романа Труби, зокрема з приводу неодноразових фактів витоку службової інформації. «Ми –  частина народних депутатів – завтра збираємося сходити до пана Труби і прямо в обличчя поставити йому деякі питання: чому інформація з обшуків потрапляє до Портнова і оприлюднює її Портнов? Можливо, він записався у речники Державного бюро розслідувань, а нас про це офіційно не повідомили? І чому, власне, з каналом “Прямий” відбувається те, що відбувається», – зазначила Вікторія Сюмар.