Ірина Геращенко на Прикарпатті: Заяви про те, що через українську мову в нашій державі може бути конфлікт – це російський сценарій

Заяви про те, що Донбас повернеться до України, якщо йому дати право розмовляти російською, шокують, – наголосила під час поїздки до Івано-Франківської області Перший заступник Голови Верховної Ради, кандидат в народні депутати від Партії «Європейська Солідарність» Ірина Геращенко.

«Під час всіх своїх візитів на Донбас я обов’язково їздила на КПВВ і завжди спілкувалась із людьми з окупованих територій українською…Так ось – 40% людей на КПВВ отруєні російською пропагандою, але 60% – говорили мені, що вони раді чути українську мову. Для них це певний маркер, адже там, де є українська мова – там є Україна».

«П’ятий Президент України Петро Порошенко і команда «Європейської Солідарності» постійно працюють над питаннями реінтеграції. Ми наголошуємо, що реінтеграція Донбасу має відбутися виключно в законодавчому полі України, а не на умовах Москви, як це намагається зробити команда президента Зеленського»,- підкреслила народний депутат.

«Згідно українського законодавства всі регіони України рівні і мають українську мову як державну. Тому заяви про повернення Донбасу через російську мову вважаю неприпустимими і антиконституційними», – наголосила вона.

Народний депутат зауважила, що Україна – багатонаціональна країна. І кожна людина вдома, у побуті може розмовляти російською, угорською, – тією мовою якою їй зручно, але при цьому має поважати державну мову.

Ірина Геращенко зауважила: «Загравання з Путіним, намагання його розсмішити чи розчулити – це щось дитяче, наївне. З Путіним можна розмовляти тільки силою. Силою нашої армії, силою нашої дипломатії, а не через загравання і поступливість. Заяви про те, що через українську мову в нашій державі може бути конфлікт – це російський сценарій».