Тетяна Чорновол: директор Державного бюро розслідувань Роман Труба переховується від депутатів і покриває реваншистів

Державне бюро розслідувань було створене  в Україні у рамках розбудови безпрецедентної антикорупційної системи, і цей орган отримав значні повноваження і значні кадрові ресурси. Натомість зараз ДБР перетворилося на виконавця політичних замовлень одного з найодіозніших представників команди Януковича Андрія Портнова, а директор бюро Роман Труба виконує замовлення Портнова і постачає йому оперативну інформацію для піар-операцій. Про це заявила народний депутат України, кандидат від партії «Європейська Солідарність» Тетяна Чорновол у ході брифінгу під стінами ДБР, куди парламентарі прибули для відкритої розмови із керівником бюро. Спілкування нардепів з директором ДБР так і не відбулося, оскільки Р.Труба попри анонсування цієї зустрічі сховався у своєму кабінеті і не прийняв народних депутатів.  

«Для мене дуже важливо було почути відповіді директора ДБР на питання: чи стане він інструментом повернення коштів злочинцям, зокрема тих півтора мільярда доларів Януковича, які ми конфіскували в державний бюджет? Я хочу, щоб він дав чітку відповідь, що він не  буде повертати Приватбанк Коломойському. Ми знаємо, скільки коштів було вкрадено через Приватбанк. Я хочу, щоб він дав відповідь, чи не буде повертати державні свердловини Фірташу, які з такими зусиллями, через розслідування кримінальних справ нам вдалося повернути державі. Хочу почути, що він не буде переслідувати майданівців. Я хочу добитися чіткої гарантії, що він не буде переслідувати захисників України – тих хто захищав державу на Донбасі. Справа навіть не в тих «дрібних послугах», які він робить на прохання Портнова. Є принципові речі, які далися нам великою кров’ю, і ми не хочемо реваншу», – наголосила Тетяна Чорновол.

«Ми чекаємо як парламентарі повного виконання законності, принципів об’єктивності, і дотримання законодавства від представників ДБР. Недопущення реваншу прокремлівських сил – це завдання не тільки політиків та активістів, а й правоохоронної  системи. І зараз одним із найголовніших органів у цій правоохоронній системі є саме ДБР. Саме йому передані фактично всі слідчі функції. Ми хотіли ці меседжі панові Трубі передати. Наші колеги дзвонили йому, говорили що ми приїдемо. Ми робили публічні анонси, що ми сьогодні завітаємо до голови ДБР. Але не склалося», – наголосив народний депутат, кандидат від «Європейської Солідарності» Сергій Висоцький.