Вікторія Сюмар підтримала заклик журналістів зупинити повзучу окупацію інформаційного простору України

Народний депутат України, голова комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики, кандидат від партії «Європейська Солідарність» підтримала звернення ексспівробітників телеканалу ZIK, Медіаруху та громадських організацій із закликом до керівництва держави та органів правосуддя зупинити повзучу окупацію медійного простору України.    

«Підтримую колег. І принагідно звертаюся до СБУ все-таки робити свою роботу і дослідити російське гібридне втручання з метою окупації інформаційного простору України. Факти, розслідування і відповідні висновки суду. ЗМІ – це зброя і вплив на мозок. Такі дії – інформаційний тероризм, мета якого перетворити Україну на Малоросію», – написала Вікторія Сюмар на своїй сторінці у мережі Facebook.  

Як відомо,  кум російського президента Владіміра Путіна, лідер «Опозиційної платформи»  Віктор Медведчук концентрує свої медійні активи в Україні, зокрема через свого довіреного соратника  він отримав контроль над телеканалом ZIK. Раніше у такий же спосіб він отримав контроль над телеканалами «112» та «NEWSONE». «Віктор Медведчук та його політична сила не приховують наміру повернути Україну в зону політичного та економічного впливу Росії. Медіаресурс при цьому використовується як знаряддя тиску на владу та формування громадської думки. Саме тому ведучі та журналісти телеканалу ZIK після оголошення про зміну власника почали масово звільнятися за власним бажанням. Це найбільш масове добровільне звільнення з медіа в історії України», – йдеться у заяві українських медійників.

«Ми, журналісти, які добровільно пішли з медіагрупи Медведчука, а також учасники Медіаруху, громадські організації, які долучаються до цієї заяви, висловлюємо протест проти повзучої російської окупації українського медіапростору», – зазначено у зверненні.

Підписанти заяви звернулися до президента Зеленського, правоохоронних органів, колег та громадськості із закликом протистояти окупації інформаційного простору України.