Активісти «Європейської Солідарності»: реєстрація Шарія і Клюєва кандидатами у депутати ставить під сумнів легітимність виборчого процесу в Україні

Активісти партії «Європейська Солідарність» проводять пікетування Центральної виборчої комісії з вимогою скасувати реєстрацію кандидатами у народні депутати України одіозного антиукраїнського блогера Анатолія Шарія та колишнього глави Адміністрації Януковича Андрія Клюєва.

Партія «Європейська Солідарність» звернулась до ЦВК із листом, в якому закликала  комісію переглянути рішення про реєстрацію цих осіб кандидатами на виборах 21 липня, зокрема, з огляду на те, що вони  протягом останніх 5 років не проживали в Україні. Андрій Клюєв втік з України одразу за своїм патроном, проти нього в Україні порушена кримінальна справа. Анатолій Шарій, який також перебуває під слідством, переховувався у країнах Європи.

«Те, що зараз відбувається у ЦВК, нагадує те, що зараз відбувається по всій країні. Повертаються реваншисти, які призвели до кривавих подій 2013-14 років. «Європейська Солідарність» робить все, щоб ці люди не повернулися у владу. Сьогодні ми вимагаємо від ЦВК зняти з реєстрації надзвичайно одіозних людей, сепаратистів, прізвища яких знає вся країна. Це Клюєв і Шарій, яких, до речі, розшукують правоохоронні органи. Участь у виборах до Верховної Ради подібних персонажів делегітимізує сам виборчий процес в Україні, і це може позначитись на визнанні виборів світовою спільнотою», – наголосив політолог, кандидат у народні депутати від партії «Європейська Солідарність» Сергій Таран.

«Я хочу нагадати українцям, хто ці люди, – бо за 5 років це трохи забулось. До влади рвуться представники режиму Януковича, який пограбував Україну на 40 мільярдів доларів. Ці люди фактично привели в Україну агресора, привели в Україну війну, яка вже забрала тисячі життів захисників нашої країни і цивільних осіб. 5 років вони не могли приїхати в Україну, бо боялися сісти в тюрму. Зараз вони отримали мовчазний сигнал від нової влади, що можна не боятися, реєструватися. Першим приїхав Портнов, він показав своїм прикладом, що ніяких загроз немає. Далі підтягнулися інші», – наголосила народний депутат України, кандидат від «Європейської Солідарності Тетяна Чорновол.

«Європейська Солідарність» сподівається, що Центральна виборча комісія скасує своє рішення про реєстрацію Шарія та Клюєва кандидатами в народні депутати України.