Генерал Михайло Забродський: війська НАТО зацікавлені в унікальному досвіді української армії

Нове українське військо, яке  було відроджене за президентства Петра Порошенка після 2014 року, стало прикладом для багатьох армій НАТО. Більшість держав-членів Альянсу ніколи не отримували досвід бойових дій проти армії, яка є однією з найсильніших у світі. В цьому полягає унікальність досвіду українських військових, які вже п’ять років ефективно протидіють російським окупаційним військам. Про це четвертий номер списку партії «Європейська Солідарність», генерал Михайло Забродський заявив під час виступу перед громадою міста Гайсин на Вінниччині.

«Хоча ми ще не є членом НАТО, але ми вже зараз для них – приклад, тому що більшість з них ніколи в історії не зустрічалась із противником, який може перевершувати за всіма показниками. До нас їздять, цікавляться, як нам все це вдалось, починаючи від 2014 року, коли багато хто захищав Україну з мисливською зброєю в руках», – підкреслив Михайло Забродський.

При цьому генерал наголосив, що завдяки титанічним зусиллям українських дипломатів на чолі з Порошенком наша армія отримала потужну підтримку від країн Північноатлантичного Договору навіть без повноправного членства.

«Мова йде і про технічну допомогу, і про обмін інформацією, і про решту питань, які не можна озвучувати публічно», – наголосив генерал Михайло Забродський.

Він пояснив, які переваги надає повноправне членство в НАТО і чому для України це так важливо.

«Зокрема, це доступ до передових оборонних технологій, системи обміну розвідувальною інформацією, системи контролю повітряного простору, морського простору тощо. У нас з’явиться законна підстава бути користувачем таких систем і технологій. НАТО – це потужний поштовх для розвитку власного оборонного комплексу, зокрема військово-промислового виробництва – це робочі місця. Також НАТО відкриває широкі можливості для професійного зростання українських військових і набуття нового досвіду передових держав», – заявив Михайло Забродський.