Петро Порошенко: команда «Європейської Солідарності» забезпечила, щоб в Україні знімалися не «Свати», а «Кіборги»

«Європейська Солідарність» – перша політична команда, яка забезпечила системний захист та розвиток української мови. До цього протягом 27 років влада в Україні захищала різні мови, але політичної волі для захисту української їм бракувало. Саме завдяки квотам на радіо і телебаченні, а також ухваленому  Закону про державну мову українська вперше за часи незалежності одержала можливість розвиватись. Про це заявив лідер «Європейської Солідарності», п’ятий президент України Петро Порошенко, виступаючи перед громадою у Немирові на Вінниччині.

«Наша команда прийняла Закон про мову, встановила квоти на радіо, встановила квоти про книговидавництво, забезпечила, щоб в Україні знімалися не «Свати», а «Кіборги». 27 років відсутня була політична воля, щоб прийняти закон про захист нашої державної мови. Всі мови ми захищали: російську, англійську, болгарську, румунську, гагаузьку, єврейську – будь-яку. До української мови тільки руки не доходили. Включиш радіо в 13-14 роках – почуєш там тільки російські пісні. Ми запровадили квоти на українську мову: на телебаченні, на радіо», – нагадав Петро Порошенко.

Він наголосив, що завдяки цьому за останні п’ять років вітчизняні митці створили велику кількість якісних творів – фільмів, пісень, книг, які стали духовним оберегом українського народу.

«Великий українець Іван Малкович – поет, письменник, видавець – каже, що бачить, як змінилося книговидавництво, бо українці почали купувати свої книжки. Так ми захистили душу народу через мову», – підкреслив Петро Порошенко.