Петро Порошенко у Вінниці: Під час саміту «Україна-ЄС» я зустрінусь з європейськими лідерами і буду наполягати, щоб Євросоюз посилив тиск на Росію, доки вона не звільнить наших громадян

Міжнародне становище України погіршується, і тривожні ознаки втрати нашою державою суб’єктності у зовнішній політиці з’явилися протягом останнього місяця. Про це лідер партії «Європейська Солідарність», п’ятий президент України Петро Порошенко заявив під час виступу перед прихильниками у Вінниці.

«Зустріч Трампа з Путіним стала першим за п’ять років порушенням принципу «нічого про Україну без України».   Раніше було як? Перед будь-якими контактами з росіянами американські та європейські партнери обов’язково заїжджали чи дзвонили до Києва, щоб узгодити позицію. Потім так само інформували нас про результати. І от тепер вперше за п’ять років забули нас про нас же спитати! Звичайно, я би такого не допустив», – наголосив Порошенко.

Ще один удар по українській позиції – рішення ПАРЄ повернути російську делегацію без будь-яких зобов’язань, попри те, що Росія проігнорувала рішення Міжнародного морського трибуналу і не звільнила українських моряків. «Вчора відправив 18 листів керівникам Євросоюзу, главам держав і урядів, які є членами Європейської Народної Партії… Туску, Юнкеру, Ангелі Меркель та іншим. А наступного тижня зустрінуся з лідерами ЄС, які будуть в Києві на українсько-європейському саміті. Закликаю наших європейських партнерів подвоїти зусилля, щоб Росія звільнила українських заручників, щоб був збережений режим санкцій стосовно Росії до відновлення територіальної цілісності та суверенітету України».

Петро Порошенко наголосив, що зміцнення міжнародної проукраїнської коаліції є першочерговим завданням для української влади. «Ми, – саме Україна, а не хтось інший, – не повинні допустити нових тріщин в міжнародній коаліції на підтримку України, яку ми створили і утримували протягом п’яти років. Саме це має бути пріоритетом президента. Бо, згідно Конституції, він насамперед відповідає за оборону та зовнішню політику», – зазначив лідер Європейської Солідарності».

За словами Порошенка, партія «Європейська Солідарність» йде на парламентські вибори саме для того, щоб не допустити послаблення позицій України та зміни стратегічного курсу нашої держави. «Курс на членство в ЄС і НАТО був зафіксований у Конституції. Працювати над досягненням цієї мети – це тепер конституційний обов’язок усіх посадових осіб. Конституцію треба поважати і виконувати. Низка політичних сил, що беруть участь у виборах Верховної Ради, декларують свої євроатлантичні прагнення. Тому «Європейська Солідарність» пропонує всім проєвропейським силам підтвердити свою єдність у питанні роботи над вступом України до ЄС і НАТО. Вчора запропонував їм підписати Євроатлантичну Хартію з чіткими зобов’язаннями і планом дій щодо вступу до НАТО. Щоб ніхто не виляв хвостом, і потрібен такий публічний документ», – наголосив Порошенко.