Петро Порошенко у Вінниці: «Європейська Солідарність» закликає всіх вийти завтра до Конституційного суду і захистити закон про люстрацію

Одразу після президентських виборів в Україну почали повертатися діячі епохи Януковича, які намагаються повернути свої втрачені позиції в українській владі і, зокрема, балотуються у народні депутати України. Партія «Європейська Солідарність» використовує усі наявні механізми юридичного та громадянського спротиву, щоб не допустити одіозних персонажів до управління країною, – про це лідер партії, п’ятий президент України Петро Порошенко заявив під час виступу перед прихильниками у Вінниці.   

«Днями Клюєва зареєстрували кандидатом в депутати. Піднялася хвиля обурення. Кілька тисяч людей, в тому числі і наша команда, вийшли на протест», – зазначив Порошенко.  Він також повідомив, що партія «Європейська Солідарність» сьогодні домоглася скасування реєстрації Андрія Клюєва та пропагандиста Анатолія Шарія кандидатами у народні депутати України.

Порошенко закликав усіх стати на захист демократичних здобутків, зокрема 4 липня прийти під Конституційний суд, на засіданні якого може бути скасований закон «Про очищення влади».  «Вже завтра Конституційний суд має розглядати скасування люстрації. Ми боремося. Збираємося біля суду, і, сподіваюся, зможемо відстояти справедливість і одне із фундаментальних завоювань Революції гідності», – наголосив лідер «Європейської Солідарності».

Він нагадав, що за часів його президентства одіозні  представники «п’ятої колони» не наважувалися навіть з’являтися в Україні. «П’ять років п’ята колона сиділа тихіше води і нижче трави. А тепер підвели голови. Раніше боялися, що знесуть. Поки був Президентом, я знав як тримати їх під плінтусом. А тепер у них з’явилася надія. В Конституційному суді депутати від «Опозиційної платформи» та «Опоблоку» оскаржили закон про мову. А до адміністративного суду подали позов і на скасування державної реєстрації автокефальної Православної Церкви України. І сталося це одразу після того, як Новінський разом з Онуфрієм змоталися до Москви», – наголосив Порошенко. 

Лідер «Європейської Солідарності» підкреслив, що саме Опозиційна платформа Бойка-Медведчука та Опоблок Мураєва-Вілкула є головними опонентами на цих виборах. «Ми не дамо їм можливості претендувати на участь в новій коаліції чи в новому Уряді, де вони сподіваються диктувати волю Москви. П’ятій колоні немає місця в українській владі! Нам треба мінімізувати їхню присутність в Раді, а проти тих, хто пролізе туди, щодня тримати оборону», – заявив Петро Порошенко.