«Європейська Солідарність» разом із громадськістю домоглися зняття з виборів проросійських реваншиста Клюєва та блогера-пропагандиста Шарія

Завдяки настійливим зверненням до правоохоронних органів та Центральної виборчої комісії представників Партії Петра Порошенка «Європейська Солідарність», Центральна виборча комісія прийняла рішення про скасування реєстрації кандидатами у народні депутати ексглави Адміністрації президента Януковича Андрія Клюєва та блогера-пропагандиста Анатолія Шарія.

Враховуючи широкий суспільно-громадський резонанс, а також неприпустиме порушення Конституції та виборчого законодавства, представники команди «ЄС» звернулися до Генеральної прокуратури, СБУ, Державної прикордонної служби з вимогою негайно надати відомості про місце знаходження Клюєва та Шарія в останні роки.

Оскільки відповідно до Конституції (стаття 76), однією з ключових вимог для кандидатів у депутати є факт їхнього безперервного проживання в Україні протягом останніх п’яти років.

Крім того, сьогодні народні депутати, кандидати від «Європейської Солідарності» Тетяна Чорновол, Олександр Черненко, Марія Іонова, Ігор Артюшенко, а також активісти партії зустрілися з головою Центральної виборчої комісії Тетяною Сліпачук і передали їй листа з вимогою переглянути рішення ЦВК про реєстрацію Андрія Клюєва і Анатолія Шарія.

Відомо, що проти зазначених осіб були відкриті кримінальні провадження, вони знаходяться у розшуку і тривалий час переховуються від українського правосуддя за кордоном: Клюєв після втечі з Януковичем у 2014 році перебуває у Москві, а Шарій з 2012 року постійно проживає в країнах Європи.

Як відомо, ексглаву Аміністрації Януковича Андрія Клюєва підозрюють у можливій причетності до загибелі людей під час Революції гідності. Його можливе потрапляння в парламент – це відверте знущання над пам’яттю загиблих Героїв Небесної Сотні, які стали жертвами у боротьбі за свободу і європейське майбутнє України. Що стосується діяльності блогера Анатолія Шарія, то його називають одним із рупорів Кремля, який протягом останніх років вів неприховану антиукраїнську пропаганду.