Петро Порошенко: 5 років тому ми звільнили Слов’янськ і Краматорськ, і це стало першою потужною перемогою української армії

Звільнення Слов’янська і Краматорська від окупаційних військ стало першою потужною військовою перемогою України. Про це п’ятий президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко заявив під час виступу перед громадою Сторожинецької ОТГ у Чернівецькій області.

«5 липня, п’ять років тому наші війська, виконуючи мій наказ про контрнаступ, здобули першу надзвичайно важливу військову перемогу. Саме п’ять років тому українські війська звільнили  Слов’янськ та Краматорськ», – нагадав Порошенко.

«Через 27 днів після того, як я був обраний президентом, ми перейшли в контрнаступ і звільнили Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Слов’янськ, Краматорськ, Костянтинівку, Маріуполь, Шахтарськ, Дзержинськ. Звільнили дві третини Донбасу. Чому ми тоді зупинилися? Бо відбулося вторгнення російських військ: не лише постачання армії, не лише постачання інструкторів – регулярні спецназівці, озброєні до зубів, прийшли загарбувати нашу державу. План у Путіна був дуже простий: йому не потрібен Донбас чи навіть Крим – йому потрібна вся Україна. Бо без України не може відбутися російської імперії», – наголосив Петро Порошенко.

За 5 років Україна розбудувала потужну армію, яка здатна захистити наш народ від зовнішнього загарбника. Кожен українець зробив свій внесок у творення сильного війська, яке тепер є національною гордістю. Тож особливо цинічними сприймаються удари, які завдають армії в спину – пропонуючи скорочення, продаж «надлишкового» майна чи ініціативи так званих «референдумів» про капітуляцію. 

«Весь народ пишається армією, яка наразі входить в десятку найсильніших на континенті. Бо якщо ми не будемо годувати свою армію – папірці Будапештського меморандуму нікого не захистять. Скорочення армії на 100 тисяч під час війни – це удар по нашій армії. Чим ми будемо боронити Україну? Винести на референдум обговорення умов про капітуляції перед Росією як умови укладення миру? Це абсолютно неприйнятно. Ми наполягаємо : мир має бути встановлений на умовах України, щоб через миротворців вичавити російські окупаційні війська, а на здатися Росії. Команда «Європейської Солідарності» йде в парламент, щоб захистити армію і всю Україну від проросійського реваншу», – наголосив лідер партії Петро Порошенко.